Ar tautas slēpojumu atklāj jaunas slēpošanas trases Carnikavā

.

Sports sleposana 800x53127. janvārī norisinājās „Carnikavas Piejūras Tautas brīvais slēpojums", kurā startēja 125 slēpotāji ne tikai no Carnikavas un Rīgas, bet arī no attālākiem Latvijas novadiem.

Ar šo slēpojumu oficiāli tika atklāts slēpošanas centrs „Zibeņi", kuru pavisam tuvā nākotnē paredzēts veidot kā vienu no lielākajiem aktīvās atpūtas centriem pierīgā. Sacensību dalībniekiem tika piedāvātas 10 km un 5 km trases pieaugušajiem, kā arī 1km un 2,5km apļi bērniem. Vismazākajiem slēpotājiem vajadzēja veikt 500m distanci. Lai arī konkurence bija sīva, elites grupā uzvaras laurus plūca carnikavieši – Laima Klauža un Daumants Putnis, aiz sevis atstājot sportistus no Rīgas, Ogres un Ķekavas. Bērnu distancēs mazos carnikaviešus izkonkurēja slēpotāji no Rīgas - sporta skolas „Arkādija" sportisti.

Rīkojot sporta pasākumus novadā, organizētāju (Carnikavas sporta centra) mērķis ir veicināt ģimeņu iesaistīšanu aktīvā brīvā laika pavadīšanā. Tādēļ tradicionāli slēpošanas sacensībās tiek apbalvotas viskuplāk pārstāvētās ģimenes. Šoreiz uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa un uzvaras kausu saņēma Krampju ģimene no Rīgas. Otro un trešo vietu dalīja Putnu un Kreitenbergu ģimenes no Carnikavas.

Slepojums 4

„Ziemas slēpojumi Carnikavā tiek organizēti katru gadu, viens – šogad pirmoreiz - brīvā stila slēpojums, otrs – klasiskā soļa slēpojums, kas notiks 23.februārī. Līdz šim sacensībās slēpojām Carnikavas sporta kompleksā un Piejūras mežā. Šosezon, sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, esam sākuši veidot kvalitatīvas slēpošanas trases un slēpošanas centru „Zibeņi", kuru turpināsim attīstīt un veidot par daudzfunkcionālu aktīvās atpūtas centru ne tikai ziemā, bet arī vasarā, piedāvājot novada iedzīvotājiem un viesiem iespēju aktīvi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Carnikavas novads jau tagad piesaista lielu skaitu rīdzinieku, kuri nedēļas nogalēs brauc pie mums gan slēpot, gan slidot. Jaunais centrs „Zibeņi" būs vēl viena iespēja. Piejūras trašu attīstība tiek saistīta ar lielā veloceļa izveidi cauri Carnikavas novadam, kuru ziemā būs paredzēts izmantot kā tautas un tūrisma slēpošanas trases. Trase Carnikavas centrā – sporta kompleksā domāta kā skolēnu un iedzīvotāju slēpošanas apmācības trase ar tradicionālu mākslīgā sniega trases izveidi. Patreiz sāpīgākais ir slēpju nomas punkta izveides jautājums, jo pieprasījums ir augošs", tā par slēpošanas attīstību Carnikavas novadā saka Carnikavas sporta centra vadītājs Roberts Raimo.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:
Ieva Kozlovska
Carnikavas sporta centrs
Tālr.: +371 29561366
E-pasts:

Share on Facebook Tweet