Lielais Carnikavas pavasara nūjošanas saiets jau šo sestdien

.

Nujosana 800Jau šo sestdien, 18. maijā uz „Carnikavas Piejūras pavasara nūjošanas saietu", kurš ir arī Pasaules nūjošanas dienas pasākumus, kopā sanāks nūjotāji no tuvākas un tālākas apkārtnes.
 
Pasākums norisināsies pašā Carnikavas centrā – pie tautas nama „Ozolaine", kur plkst. 11.20, par godu nūjotājiem, ar koncertu uzstāsies duets „Sandra", kuri izpilda slaveno nūjošanas dziesmu „Nūjotājs".
 
Pēc koncerta, plkst. 12.00 notiks svinīgā Pasaules Nūjošanas dienas atklāšana un tad jau, pēc kopīgas iesildīšanās, dalībnieki dosies distancēs. Distanču garumu katrs dalībnieks varēs izvēlēties atbilstoši savai fiziskai sagatavotībai un veselības stāvoklim – 7,5 km vai 15 km. Tāpat arī būs kopīga tējas baudīšana un saviesīgas sarunas visas dienas garumā.
 
Aicinām uz pasākumu ne tikai aktīvos nūjotājus, bet arī pārējos interesentus, kuri vēlas pamēģināt nūjošanu, jo būs iespēja saņemt nūjas un piedalīties apmācībā iesācējiem.
 
Dalībnieku iepriekšējā pieteikšanās aizpildot anketu: www.sports.carnikava.lv vai uz vietas pasākuma dienā no plkst. 11.00.
 
„Carnikavas Piejūras pavasara nūjošanas saietu" organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Carnikavas novada domi un Carnikavas sporta centru.
 
Nujosana
 
Kas ir nūjošana?
Nūjošana (Nordic Walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Nordic Walking pamattehnika ir salīdzināma ar distanču slēpošanu. Pierādīts, ka nūjošana nodarbina 70% - 90% no muskuļu masas, kas ir vairāk nekā citi sporta veidi. Nūju dēļ slodze vienmērīgi tiek sadalīta uz rokām, muguru un kājām. Šis ir saudzīgs fizisko aktivitāšu veids, jo tikpat kā tiek izslēgta pārslodzes un traumas iespēja.
 
Nūjošana ir perfekts gūžu, ceļu un pēdu locītavu treniņš, kā rezultātā locītavas ilgi saglabā stabilitāti un darba spējas. Tiek uzskatīts, ka nūjošana ir daudzpusīgs sporta veids, kas padara cilvēku aktīvu gan fiziski, gan garīgi, pozitīvi ietekmējot visu organismu - kustību aparātu, vielmaiņu, sirds-asinsrites sistēmu, imūnsistēmu, elpošanu un arī psihi.
 
Visbeidzot - nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs fizisko aktivitāšu veids, kam praktiski nav kontrindikāciju. Ar nūjošanu var nodarboties grūtnieces, personas ar lieko svaru, traumu rehabilitācjas periodā utt. Tā ir iespēja nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. Turklāt šī aktivitāte ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.
 
Nūjošana ir fizisko aktivitāšu veids, ko ir viegli apgūt jebkurā vecumā un ir piemērota visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai fiziskā stāvokļa un tai nav laika apstākļu ierobežojumu.
 
Nūjošana ir draudzīga mugurkaulam - darbojoties ar nūjām, mugurai (arī ceļiem un gurniem) ir daudz mazāka slodze nekā, piemēram, skriešanas vai aerobikas atspērienu laikā, kā arī šis ir viens no efektīvākajiem kaloriju dedzināšanas veidiem.
 
Sīkāka informācija par nūjošanu un nūjošanas iespējām Carnikavas novadā: www.sports.carnikava.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Kozlovska
Carnikavas sporta centrs
Tālrunis: 29561366
E-pasts:
Share on Facebook Tweet