Carnikavā 3.-5. jūnijā norisināsies starptautiskās Kamanu suņu sporta federācijas kongress

.

Kamanu suni 18No 3. līdz 5. jūnijam Carnikavā norisināsies Pasaules un Eiropas Kamanu suņu sporta federācijas kongress. Kongresā būs pārstāvētas vairāk nekā 20 dalībvalstis no četriem kontinentiem, un tas solās būt vērienīgākais federācijas pastāvēšanas vēsturē.
 
Šis kongress būs īpaši nozīmīgs, jo tiks izstrādāts gala variants pieteikumam Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai par kamanu suņu sporta atzīšanu par Olimpisko sporta veidu, iekļaujot to sporta spēļu programmā 2022. vai 2026.gada ziemas olimpiskajās spēlēs.
 
Kongresā arī tiks lemts par izmaiņām sporta noteikumos un federācijas statūtos, pēc Latvijas iniciatīvas paredzot demokrātiskāku vēlēšanu sistēmu tieši mazo valstu organizācijām, kā arī par mūsu kaimiņvalstu Lietuvas, Krievijas un Ukrainas Kamanu suņu sporta organizāciju no uzņemšanu par pilntiesīgiem biedriem u.c. jautājumi.
 
Latvija un Carnikava var lepoties, uzņemot šādu līmeņa pasākumu, jo iepriekšējā gadā Latvijā neviena no aptuveni 100 Latvijā atzītajām sporta federācijām netika sarīkojusi neviens šāda līmeņa pasākumu.
 
Pēc ilgstošas sadarbības Latvijas čempionātu rīkošanā Carnikavas novadā, kas vienlaikus ir arī Pasaules kausa posmi, vietējie uzņēmēji tagad iespēju arī piedāvā augsta līmeņa semināru telpas, lai Latvijas Kamanu suņu sporta federācija (LKSSF ) varētu uzņemt reizi divos gados rīkoto Pasaules Kamanu suņu sporta federācijas (International Federation of Sleddog Sports, IFSS) forumu.
 
Kongress norisināsies Latvijā, arī pateicoties Carnikavas sporta kluba "Dogsport Carnikava" aktīvai iesaistei.
 
Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ir dibināta 2008.gada 3.martā. Viena no prioritātēm jau kopš organizācijas darbības pirmsākumiem bijusi sadarbība ar starptautiskajām institūcijām. Pirmajos divos darbības gados LKSSF kļuva par Latvijas Sporta Federāciju Padomes pilntiesīgu biedru un tika atzīta par vienīgo sporta organizāciju, kas koordinē kamanu suņu sporta attīstību Latvijā, kā arī iestājās Pasaules Kamanu suņu sporta federācijā IFSS.
 
E.Klindžāne
Share on Facebook Tweet