Aicina pieteikties dalībai Starptautiskajā izgudrojumu izstādē "MINOX 2013"

.

IzgudrojumsSaistībā ar 4. un 5. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiekošo otro Starptautisko izgudrojumu izstādi „MINOX 2013" aicina jauniešus, izgudrotājus, zinātniekus, uzņēmumus piedalīties un demonstrēt izgudrojumus un to idejas.
 
Izgudrojumu izstāde "MINOX 2013" būs galvenais Latvijas Izgudrotāju dienas pasākums:
3.oktobrī plānota dalībnieku ierašanās RTU un ekspozīciju uzstādīšana.
4.oktobrī notiks uzņēmēju un izgudrotāju sadarbību veicinoša biznesa kontaktu programma, izstādes atklāšana, lekcijas un prezentācijas.
5.oktobrī tiks apbalvoti pasākuma dalībnieki.
6.oktobrī Latvijas Izgudrotāju dienas dalībniekiem būs iespēja doties izbraucienā uz Zinātnes centru AHHAA (Tartu, Igaunijā), kā arī apmeklēt vienu no vecākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem Eiropā SIA "Papīrfabrika Līgatne".
 
Portālā Letonika.lv interesenti varēs piedalīties testā un iegūt brīvbiļetes dalībai 6.oktobra braucienā uz AHHAA.
 
Savukārt divas nedēļas pēc izstādes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt rūpnīcas "Sakret", "Rīgas Siltums" un "Avia Test".
 
Pieteikšanās Starptautiskajai izgudrojumu izstādei „MINOX 2013" notiek līdz 16. septembrim Latvijas Izgudrotāju dienas mājaslapā: http://ej.uz/8wst.
 
Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936. gada 6. oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras „MINOX" komercializāciju. Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. No 2010.gada Izgudrotāju dienu laikā tiek rīkotas izstādes, kurās izgudrotāji, zinātnieki un jaunieši demonstrē savus izgudrojumus, to idejas un dizainparaugus plašākai sabiedrībai.
 
Minox
 
Papildu informācija:
Elmārs Baltiņš
Biedrības „Connect Latvija" izpilddirektors
Tālr.: 67089178; 29100252
E-pasts:
www.izgudrotaju-diena.lv
Share on Facebook Tweet