Carnikavas jaunieši dejo Bulgārijā

.

Abi divi bulgarijaJūnija sākumā deju kolektīva „Abi divi" dejotāji devās uz Burgasu un Kazanlaku Bulgārijā, kur notika Starptautisks deju festivāls par godu Rožu ielejas 110. gadu jubilejai.
 
Festivālā vēl piedalījās deju grupas no Grieķijas, Ungārijas, Melnkalnes, Bulgārijas, Maķedonijas, orķestris no Krievijas un folkloras kopa no Kazahijas.
 
Bijām sagatavojuši 40 minūšu garu programmu (kopā 14 dejas), kuru laikā skatītāji varēja iepazīties ar mūsu tautas kultūras mantojumu – etnogrāfiskām un izcilām skatuviskām dejām un, protams, košajiem latviešu tautas tērpiem, jo katram dejotājam bija cita novada tērps.
 
Ar skaļām ovācijām un aplausiem skatītāji novērtēja dažādu paaudžu dejotāju sniegumu, kā arī ar lielu sajūsmu uzņēma etnogrāfiskās rotaļas un rotaļdejas, kur katrs uzaicinātais skatītājs mēģināja ielauzīties latviešu dejas soļos.
 
Grandiozajā svētku gājienā pa Kazanlakas rožu ziedlapiņām kaisīto centrālo ielu maršēja teju visi Bulgārijas apgabali jeb reģioni un, protams, visi viesu kolektīvi. Mūsējie bija lepni par līdzpaņemto Latvijas valsts karogu, kas tika iesvētīts ar rožūdeni.
 
Abi divi bulgarija1
 
Kazanlakas apgabalā ir viena no senākajām rožu eļļas ieguves tradīcijām, un tieši šo eļļu franči izmanto labāko parfīmu izgatavošanai. Patiesi, braucot no Burgasas līdz Kazanlakai, bija vērojami ne tikai ķiršu, aprikožu un vīnogu lauki, bet arī kalnu ieskautas rožu ielejas.
 
Brīvo laiku bijām pakārtojuši ekskursijām un izcilu objektu apskatei – ar kuģīti braucām uz Nesabāras pussalu, kas raksturīga ar neskaitāmām 14.gs. celtām baznīciņām un fantastisko skatu uz Melno jūru, kā arī Sozopoli, kur apskatāmas ļoti senas zvejnieku ciemata ēkas un nocietinājuma mūri jūras krastā. Finālā bija vakara koncerts Burgasā, Sveti Vlasas centrālajā laukumā, uz kuru sapulcējās vietējie atpūtnieki no Dānijas, Vācijas, Krievijas un Norvēģijas.
 
Mēs secinājām, ka Bulgārija ir kontrastu zeme – ir gan atpūtas kompleksu spožums, seni vēsturiski un kultūras objekti, gan čigānu graustu rajoni, bet pāri visam ik uz stūra manāma tumsnējo un smaidīgo bulgāru laipnība. Tik koša un interesanta Bulgārija paliks mūsu sirdīs vēl ilgi.
 
Visi kā viens izsakām milzīgu pateicību Carnikavas novada domei par finansiālu atbalstu! Mēs turpināsim priecēt carnikaviešus ar savu dejotprasmi un uzvedumiem.
 
Anita un Jānis Precinieki
Share on Facebook Tweet