Šovakar, 13. septembrī 18.00, tautas namā tikšanās ar izstādes "Latvijas dārgumi" autoru
Pats autors par savu darbu stāsta: "Mēs vecās baltu rases pēcnācēji, un tai skaitā arī es, šīs kolekcijas savācējs, noformētājs un sakārtotājs, Normunds Beržinskis, pēc savas sapratnes vēlējos šādā veidā parādīt, mūsu senatnes liecību izcelšanu godā.
Tādā veidā, kad 2013.gada nogalē tika pieņemts likums „Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 7.panta ceturtā daļa ar definīciju, kur viss, kas datējams līdz 17.gs., pieder valstij un to glabā muzeji, izņemot reģistrētos Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā artefaktus, jo izstādē ir arī tādi eksponāti izstādīti, pārgāju uz Latvijas zemē gatavotām rotām – saktām, kolekcionēšanu, kas ir izgatavoti pēc 17.gs., līdz pat 21. gs., sākumam.
Tā arī piecu gadu laikā, līdz pat šim laikam vēlos rudeņu vakaros, ziemā un agros pavasaros ir izveidojusies un tiek papildināta šī kolekcija ar rotām, stāstiem un lielu daudzumu plauktā iegūtām, izlasītām labām vecām grāmatām par vēsturi, kultūru, arheoloģiju, etnogrāfiju un visāda cita veida informāciju, kas var un varēja skart šo sadaļu par rotām. Tā kā dažus stendus ar rotām biju izstādījis savā personālā izstādē 2016.gadā, un dzirdēju labas atsauksmes, tad nospriedu izstādīt šo kolekciju ar 50 gab. Stendiem publiskajā telpā apskatei un vērtējumam mūs valsts 100. Gadu jubilejā – arī kā dāvanu Latvijai. Izrādās, ka šī tēma ir neaptverama un saktu daudzums ir vienkārši nenosakāms. Latvijā un ne tikai ir vairāki nopietni kolekcionāri, kam pieder pasakainas rotas, ceru, ka ar savu piemēru iedrošināšu arī viņus uz savu kolekciju izstādīšanu publiskajā telpā, jo to apzināt, redzēt un iepazīt ir vienreizēji un neaprakstāmi. Novēlu Jums visiem izbaudīt šo mūsu senču radīto veikumu un lepoties ar viņu varēšanu realizēt savu gara lidojumu, fantāziju šajās rotās – saktās."