Grāmatā „Latvijas novadu heraldika" arī Carnikavas ģerbonis

.

Heraldika gramata 8002.maijā Melngalvju namā notika Valsts Heraldikas komisijas otrās grāmatas „Latvijas novadu heraldika" atvēršanas svētki, kurā piedalījās vairāk nekā 100 pašvaldību vadītāji un ar uzrunu uzstājās prezidents Andris Bērziņš.
 
„Šī grāmata ir īpaša. Tā sevī ietver vērtīgu, es gribētu teikt, unikālu darbu, kas tapis Valsts Heraldikas komisijas un jūsu, tas ir, pašvaldību, ļoti nopietna un rūpīga kopdarba rezultātā. 102 novadi ieguvuši sev spēcīgus simbolus - ģerboņus. Grāmata par Latvijas novadu heraldiku būtībā ir unikāla vēsturiska liecība par administratīvi teritoriāliem procesiem, par Latvijas novadu problemātiku pēdējā gadu desmitā. Un pašu novadu ļaužu sacerētie ģerboņu apraksti vēstī par vēlmi ne tikai stiprināt savu piederības sajūtu, saikni ar savām vēsturiskajām vērtībām un lepnumu par sasniegto, bet redz sevi, savu novadu nākotnes perspektīvā," uzrunājot pašvaldību vadītājus, teica prezidents.
 
Grāmatā „Latvijas novadu heraldika" ir informācija arī par Carnikavas novada simboliku. „Manuprāt, mūsu ģerbonis ir ļoti klasisks. Tas raksturo skaisto Baltijas jūru, Gaujas ieteku un zeltaino smilšu pludmali, kā arī mūsu lepnumu – nēģi, kurš simbolizē jau no senseniem laikiem mūsu novadam raksturīgo zvejniecību," stāsta Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, kura piedalījās grāmatas atvēršanas svētkos.
 
S.Baltruka
Share on Facebook Tweet