Mūsu dejotājiem skatē augsts žūrijas vērtējums

.


Arnika skate 80023. martā Dziesmu un deju svētku skatē Mālpilī mūsu novadu pārstāvēja divi Anda Lēnmaņa vadītie tautas deju kolektīvi – „Arnika" (vidējā paaudze) un „Tacis" (seniori).

 

Abi kolektīvi skatē startēja veiksmīgi un saņēma augstu žūrijas vērtējumu: vidējās paaudzes deju kopa „Arnika" ieguva I pakāpi (53,8 punktus), savukārt senioru deju kopa „Tacis" – augstāko pakāpi (48,1 punktus), kas bija žūrijas augstākais piešķirtas novērtējums.

Kopumā šajā skatē piedalījās 24 Siguldas deju apriņķa kolektīvi – no Carnikavas, Ādažu, Inčukalna, Garkalnes, Mālpils, Krimuldas, Sējas, Siguldas, Stopiņu un Saulkrastu novadiem.

Šo skati tāpat kā citas deju skates vērtēja deju svētku lieluzveduma „Tēvu laipas" mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte un svētku lieluzveduma projekta vadītāja Maruta Alpa, deju svētku virsvadītājs Rolands Juraševskis, deju svētku virsvadītājas un horeogrāfes Taiga Ludborža, Zanda Mūrniece, Gunta Raipala un Gunta Skuja, etnogrāfe un vēstures doktore Aija Jansone.

Katras dejas kvalitāti veido daudzi nozīmīgi aspekti. Būtiska ir dejas zīmējuma un pamatsoļu precizitāte, mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, kā arī muzikalitāte un ritms. Tāpat tika vērtēta tautas tērpa valkāšanas kultūra, dejotāju stāja, dejotprieks, emocionalitāte, attiecības ar deju partneri un citas skatuviskajai dejai būtiskas nianses.

Šovasar XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos Deju svētku lieluzvedums „Tēvu laipas" Daugavas stadionā tiks piedāvāts četras reizes, ļaujot lielākam skatītāju skaitam izbaudīt šo īpašo notikumu.

I.Reinholce

Share on Facebook Tweet