Teātra studija „Nagla" startē reģionālajā skatē

.

Trines greki 80010. martā Carnikavas novada teātra studija „Nagla" režisora Zigurda Neimaņa vadībā devās uz Ērgļiem, lai vēlā vakarā stundā izspēlētu R.Blaumaņa izrādi „Trīnes grēki".


Šīs izrādes ģenerālmēģinājumu sestdienas pēcpusdienā noskatījās un varoņu jokiem un pārpratumiem līdzi juta vairāk kā 80 skatītāji Carnikavas tautas namā „Ozolaine".
Amatierteātru skates rezultāti tiks paziņoti 25.martā, savukārt veiksmīgākos reģionālo skašu iestudējumus 6. un 7. aprīlī Dailes teātrī Rīgā izvērtēs nozares eksperti, lai noskaidrotu labāko aizvadītās sezonas amatierteātru „Gada izrādi 2012".

Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne norāda uz amatierteātru nozares lomu Dziesmu svētkos: „Dažādu žanru tautas mākslas kolektīvu piedalīšanās Dziesmu un deju svētkos tos bagātina, padara daudzveidīgākus un krāšņākus. Kopā ar citiem amatiermākslas kolektīviem amatierteātri veicina latviešu nacionālās identitātes un jo īpaši latviešu valodas saglabāšanu."

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku nedēļā amatierteātriem ir atvēlētas 3 dienas. No 3. līdz 5. jūlijam izrādes būs skatāmas Dailes teātrī, Leļļu teātrī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Vērmanes dārzā. Tiks spēlēta tikai latviešu dramaturģija, īpašu vietu atvēlot Rūdolfa Blaumaņa dramaturģijai rakstnieka 150. jubilejas gadā.

I.Reinholce

Share on Facebook Tweet