Dabas parkā “Piejūra” izlīdzina risas un izvāc lielākos zarus

.

dabas parksŠopavasar beidzas 2019. gadā sāktie apjomīgi meža apsaimniekošanas darbi, kas vairāku mēnešu garumā noritēja dabas parkā “Piejūra” projekta “LIFE CoHaBit” ietvaros ar mērķi saglabāt dabas parka unikālo biotopu. Patlaban vēl projekta ietvaros notiek darbu rezultātā radušos risu izlīdzināšana. Tiek plānots arī noteiktos mežu apgabalos izvākt zemsedzē esošos lielākos zarus.
 
Saistībā ar dabas parkā “Piejūra” konstatētajiem gadījumiem, vēlamies atgādināt par dabas parka “Piejūra” individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem.
 
Lūdzam ievērot Ministru kabineta noteikumus, kuros norādīts, ka dabas parka teritorijā aizliegts nobraukt no ceļiem un pārvietoties pa dabas parka teritoriju ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, pajūgiem, mopēdiem un motorolleriem, ja tas nav saistīts ar īpašumu apsaimniekošanu un dabas parka apsaimniekošanu un uzraudzību vai valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu. Šis aizliegums attiecas arī uz kāpu zonu un Carnikavas promenādi uz jūru dabas parkā.
 
Par vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslā un tauvas joslā noteikto prasību un aprobežojumu pārkāpšanu var tikt uzlikts naudas sods: fiziskajām personām – no 30 līdz 140 eiro, amatpersonām — no 70 līdz 140 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 2900 eiro.
 
Tātad, ja persona ar mehānisko transportlīdzekli piebraukusi pie kāda no Garezeriem, tad par to paredzēta administratīvā atbildība ar naudas sodu no 30 līdz 1400 eiro.
Atgādinām arī, ka teritorijā aizliegts bojāt un iznīcināt speciālās informatīvās zīmes, informācijas stendus un labiekārtojuma objektus.
 
Lai veicinātu informētību un labāku noteikumu ievērošanu, kas saistīti ar pārvietošanos dabas parkā, sadarbībā ar tiešsaistes navigācijas lietotni “Waze” aplikācijā tiks uzstādīti gan ātruma, gan stāvvietu ierobežojumi. Saudzēsim un baudīsim dabu, to mīlot un sargājot!
 
S. Voskāne

logo life 1

Share on Facebook Tweet