Izsludina konkursu jauniešiem „Mūsu mazais pārgājiens"

.

PargajiensZemkopības ministrija (ZM) izsludina jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens", kurā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.
 
Pirms doties ceļā, konkurss „Mūsu mazais pārgājiens 2013" aicina ielūkoties Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatā „Mežu zemē Latvijā. Aicinām ceļā!" un izvēlēties kādu rosinājumu kā moto savam ceļojumam.
 
Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jāveic Imanta Ziedoņa grāmatas „Kurzemīte" un Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatas „Leišmalīte", kā arī citu literatūras un informācijas avotu izpēte par meža un koka izstrādājumu vai produktu daudzveidību. Jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu koka daudzveidīgās izmantošanas iespējas un meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā veidā (par interesantiem novērojumiem vai atklājumiem), papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).
 
Konkurss notiek līdz 4. oktobrim. Konkursa darbus vērtēs četrās vērtēšanas grupās: 1. – 4. klase, 5. – 9. klase, 10. – 12. Klase. un profesionālo izglītības iestāžu grupā atsevišķi tiks vērtēti izglītības interešu pulciņi un mazpulki.
 
Katrā grupā labākie konkursa darbu autori un klases audzinātāji (interešu izglītības pulciņa vai mazpulka vadītāji) šī gada rudenī tiks aicināti uz konkursa noslēguma kopā sanākšanu. Uzvarētāji katrā vecuma grupā balvā saņems arī atmaksātus transporta pakalpojumus ekskursijai pēc pašu izvēlēta maršruta.
 
Konkursa komisijā, vērtējot darbus, strādās ZM, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un meža nozares pārstāvji. Konkursa komisijas vadītājs ir publicists Ēriks Hānbergs. Konkursa nolikums pieejams ZM mājaslapā.
 
Šogad konkurss „Mūsu mazais pārgājiens" notiek septīto reizi, un to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas publiskajām un skolu bibliotēkām.
 
Maijā Imanta Ziedoņa mēneša pasākumu ietvaros Tērvetes dabas parkā notika grāmatas „Mūsu mazais pārgājiens" atvēršanas svētki. Grāmatā, kuras ideja sakņota Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatā „Mežu zemē Latvijā. Aicinām ceļā!", apkopota informācija par līdzšinējo konkursa norisi – skolēnu zīmējumi, atziņas, apraksti un pārgājienu maršrutu kartes, kā arī iekļauta informāciju par konkursa uzdevumiem, mērķiem un dalībniekiem.
 
Grāmata ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes starpniecību tiks dāvināta visām Latvijas publiskajām un skolu bibliotēkām.
 
Plašāka informācija:
Māra Mīkule,
Meža departaments,
Meža nozares atbalsta un stratēģijas nodaļa
Tālr. 67027553
Share on Facebook Tweet