No 27.marta iespējams pieteikties balsošanai pa pastu un mainīt vēlēšanu apgabalu pašvaldību vēlēšanās

.

Mainit iecirkni 800No 27. marta līdz 27. maijam vēlētāji, kuri vēlas izmantot iespēju balsot vēlēšanu apgabalā, kurā viņiem pieder nekustamais īpašums, var reģistrēties balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā. Mainīt vēlēšanu apgabalu iespējams tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā vai klātienē jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Carnikavas novada domē (Stacijas ielā 5, Carnikavā) klātienē var mainīt vēlēšanu iecirkni klientu apkalpošanas centrā (tālr. 67993814) un Dzimtsarakstu nodaļā (tālr. 28356344).

Šajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji pirmo reizi varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs. Savu vēlēšanu apgabalu vēlētāji var noskaidrot arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 5. jūnijā, būs no plkst.7.00 līdz 20. Tāpat vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš - pirmdien, 31. maijā, no plkst.16.00 līdz 20.00, ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst.9.00 līdz 16.00 un piektdien, 4.jūnijā, no plkst.13.00 līdz 20.00.

Šogad pirmo reizi vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, var pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm. Pasta balsošanai no 27. marta līdz 24. aprīlim var pieteikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, 36 Latvijas vēstniecībās, Centrālajā vēlēšanu komisijā CVK vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi.

Ja vēlētājam veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.

Atgādinām, ka no 26. marta līdz 6. jūnijam darbosies CVK uzziņu tālrunis 67049999, lai informētu vēlētājus par gaidāmo pašvaldību domes vēlēšanu kārtību. Tālrunis strādās katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, bet 31. maijā – plkst.9.00–21.00, 4. un 5. jūnijā – plkst.7.00–24.00. Uzziņu tālruņa operatori būs gatavi vēlētājus uzklausīt arī 6. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Zvanot uz uzziņu tālruni, vēlētāji varēs noskaidrot savu vēlēšanu apgabalu, vēlēšanu iecirkņu adreses un darba laikus, uzzināt, kā pieteikt vēlēšanu apgabala maiņu, ja citā vēlēšanu apgabalā pieder nekustamais īpašums.

Jūnijā gaidāmajās pašvaldības domes vēlēšanas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā (izņemot Rīgu) vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas jeb šā gada 7. martā, vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

Share on Facebook Tweet