Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais rudens nūjošanas saiets Carnikavā

.

Rudens nujosanas fests 2017 1916. septembrī pie Carnikavas Novadpētniecības centra norisinājās tradicionālais Carnikavas Rudens nūjošanas festivāls, kurš šoreiz pulcēja aptuveni 90 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Ādažiem, Siguldas, Rīgas un Cēsīm. Laika apstākļi pasākuma dalībniekus šoreiz īpaši lutināja.
 
Šoreiz bija īpaši padomāts par pasākuma dalībniekiem ar bērniem, piedāvājot mazajiem kopā ar instruktoru iepazīt nūjošanu caur rotaļām, spēli un speciāli bērniem izveidotā nūjošanas distancītē.
 
Pēc kopīgas iesildīšanās un jauno nūjotāju apmācības pieaugušie nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes vadībā devās distancē Piejūras dabas parkā. Savukārt bērni aktīvi darbojās Novadpētniecības centra pagalmā kopā ar nūjošanas speciālisti Ingu Arbidāni.
 
Maršruts tradicionāli veda līdz jūrai, kur visi sapulcējās kopīgai foto sesijai, un nelielās pauzes laikā daži izmantoja izdevību izpeldēties jūrā. Izvērtējot savus spēkus un iešanas apstākļus pa piekrastes smiltīm, daļa nūjotāju turpināja iesākto 6,5 km distanci, bet citi devās garākā maršrutā uz Gaujas ieteku jūrā. Tā kā nūjotāju saiets norit bez sacensību elementiem, katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam, un vēlāk visi atkal satikās pie Carnikavas Novadpētniecības centra.
 
Savdabīgs rekords šoreiz sasniegts nūjotāju vecuma diapazonā, jo jaunākajam nūjotājam bija trīs gadi, bet cienījamākā vecuma dalībniecei no Cēsīm jau 89 gadu briedums.
Pēc distances veikšanas visiem dalībniekiem piedāvāja ieturēties ar gardu zupu un atspirdzinošu dzērienu, bet pēc pusdienām sekoja nūjotājiem noderīgu balvu izloze.
 
Nūjošanas saiets iekļauts "Latvijas Nūjošanas balvas" ieskaites pasākumu sarakstā, kur par dalību šajā pasākuma var iegūt 8 Nūjošanas balvas punktus ("Latvijas Nūjošanas balvas" dalībnieki sezonas laikā piedalās dažādos LNB ieskaites pasākumos un krāj punktus par šajos pasākumos nonūjoto distanci, iegūstot vienu punktu par katru kilometru).
 
Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas saieti, kuros piedalās nūjotāji no visas Latvijas. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku. Pateicamies visiem, kas atbalsījuši pasākuma sarīkošanu gan organizatoriski, gan sarūpējot balvas!
 
 
 
G.Ulme
 
Atgādinām arī, ka šobrīd Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/046 "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Carnikavas novadā" ietvaros Carnikavas novada iedzīvotājiem līdz 2017. gada beigām ir iespēja piedalīties bezmaksas nūjošanas nodarbībās. Īpaši aicinām piedalīties seniorus un ģimenes ar bērniem. Vairāk informācijas uzziniet ŠEIT, un gaidām visus, kas vēlas iemācīties pareizi nūjot un vairot veselīga dzīvesveida paradumus savā ikdienā.
ES 2020 ESF
Share on Facebook Tweet