FOTO: Nūjošanas festivāla dalībnieki izbauda pavasari Carnikavas piejūras trasē

.

Nujusana pavasaris 2017 3120. maijā pie Carnikavas Novadpētniecības centra norisinājās tradicionālais Carnikavas pavasara nūjošanas festivāls, kurš šoreiz pulcēja gandrīz 100 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Ādažiem, Siguldas, Rīgas un pat no Piltenes Ventspils novadā.
 
Laika apstākļi šoreiz pasākuma dalībniekus īpaši lutināja, un pēc kopīgas iesildīšanās un jauno nūjotāju apmācības nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes vadībā visi devās Piejūras dabas parka distancē.
 
Maršruts veda līdz jūrai, kur visi sapulcējās kopīgai fotosesijai, un nelielās pauzes laikā daži pat paspēja izpeldēties jūrā. Pēc atpūtas brīža nūjotāju ceļi šķīrās – novērtējot savus spēkus, daļa nūjotāju turpināja iesākto 6,5 km trasi, bet daļa devās garākā maršrutā uz Gaujas ieteku jūrā. Tā ka nūjotāju saiets norit bez sacensību elementiem, katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam, un vēlāk visi atkal satikās pie Carnikavas Novadpētniecības centra.
 
Pēc distances veikšanas visiem dalībniekiem piedāvāja ieturēties ar gardu zupu un atspirdzinošu dzērienu, bet pēc pusdienām sekoja nūjotājiem noderīgu balvu izloze.
 
Nūjošanas saiets tika iekļauts "Latvijas Nūjošanas balvas" ieskaites pasākumu sarakstā, kur par dalību šajā pasākuma varēja iegūt 8 Nūjošanas balvas punktus ("Latvijas Nūjošanas balvas" dalībnieki sezonas laikā piedalās dažādos LNB ieskaites pasākumos un krāj punktus par šajos pasākumos nonūjoto distanci, iegūstot vienu punktu par katru kilometru).
 
Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas pasākumi. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku.
 
Pasākuma rīkotāji pateicas ilggadējiem atbalstītājiem – farmācijas uzņēmumam "Silvanols", " "Dr. Mauriņa Vēnu klīnikai", veikalam "Ceļotājs" par balvām, kā arī SIA "Pupu maiss" par atpūtas vietas ierīkošanu un visiem citiem, kas atbalstīja pasākumu.
 
Uz tikšanos Rudens nūjošanas saietā Carnikavā!
 
G. Ulme
 
Share on Facebook Tweet