FOTO: Pasaules nūjošanas dienā Carnikavā norit nūjošanas festivāls “Nēģu takas”

.

Pavasara nujosanas festivals 48 80022.maijā, Pasaules nūjošanas dienā, pie Carnikavas Novadpētniecības centra norisinājās Pavasara nūjošanas festivāls "Nēģu takas", kas šoreiz pulcēja gandrīz 90 nūjošanas entuziastu no Carnikavas, Ādažiem, Rīgas un pat no 170 kilometru tālās Madonas.
 
Pasākums kā allaž iesākās ar jauno nūjotāju apmācību un iesildīšanos, pēc tam visi dalībnieki Carnikavas nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes pavadībā devās nūjot Piejūras dabas parkā.
 
Nūjotāju maršruts veda līdz jūrai, un tālāk pa pludmali līdz vietai, kur jūra satiekas ar Gauju. Savukārt atpakaļceļš līkumoja pa meža takām līdz Gaujas upei un gar to līdz Novadpētniecības centram.
 
Neparastie laikapstākļi – pēkšņi uznākusī biezā migla un smagā, irdenā smilts – lika koriģēt plānus, daļēji mainot trases garumu un veidojot vairākas mazas nūjotāju grupas. Spēcīgākie nūjotāji saskaņā ar sākotnējo plānu turpināja ceļu iecerētajā maršrutā līdz pat Gaujas ietekai.
 
Pēc trases pieveikšanas visi dalībnieki varēja baudīt gardu "Herkules" putru, un pēc tam sekoja izloze, kurā trīs dalībnieces tika pie jaunām nūjošanas nūjām no veikala „Ceļotājs", bet trīs citas veiksminieces izlozēja speciāli nūjošanai paredzētās kompresijas zeķes, ko bija sagādājusi "Dr. Mauriņa Vēnu klīnika". Arī "Silvanols" bija parūpējies par veselībai vērtīgām dāvanām pasākuma dalībniekiem, kas pareizi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem.
 
Liels paldies visiem sponsoriem un atbalstītājiem, arī "Maccoffee" un "Rīgas Dzirnavniekam" par garšīgām un veselīgām balvas, kā arī Ilzei Tjarvei par gardo putru. Paldies par pasākuma rīkošanu nūjošanas entuziastei Ievai Kozlovskai un viņas piesaistītajiem papildspēkiem.
 
Nūjošana ir lielisks veids, kā jebkurā vecumā uzturēt sevi labā fiziskā formā un uzlabot dzīves kvalitāti, tāpēc šajā sezonā projekta "Sabiedrība ar dvēseli" ietvaros ar Carnikavas pašvaldības finansiālu atbalstu ir iegādāts speciāls aprīkojums (biofeedback) – ar tā palīdzību katrs nūjotājs varēs pats pārliecināties par personīgo ieguvumu no regulārām fiziskam aktivitātēm. Patlaban šī projekta ietvaros tiek komplektēta fokusa grupa 50 nūjošanas nodarbībām, kuras mērķis ir objektīvi izvērtēt izmaiņas, ko nodrošina fiziskās aktivitātes. Šo projektu atbalsta uzņēmums "Silvanols", kas katram fokusa grupas dalībniekam jūnijā pasniegs nelielu dāvanu. Ja vēlaties kļūt par fokusa grupas dalībnieku, rakstiet Carnikavas sporta centra speciālistei Gundegai Ulmei uz e-pasta adresi: .
 
 
Gundega Ulme,
Carnikavas sporta centra nūjošanas instruktore
Share on Facebook Tweet