Piejūras tautas klasiskais slēpojums – pirmo reizi „Zibeņu" trasēs

.

Slepojums ievadsPagājušajā nedēļas nogalē, 23.februārī „Zibeņu" slēpošanas trases no jauna pulcēja slēpošanas entuziastus no Carnikavas, Rīgas un teju visiem pierīgas novadiem, lai dažādu garumu distancēs sacenstos spēkiem klasiskajā slēpošanas stilā.

Uz Carnikavas slēpojumu bija ieradušies dalībnieki arī no Lielvārdes, Ogres, Valmieras, Cēsīm un Tukuma. Visvairāk dalībnieku startēja 5 km distancē, kas ir viens aplis pa skaisto Nagaiņu mežu un pāri saulainajām meža pļavām. Gandrīz tikpat daudz sportistu bija izvēlējušies veikt 10 km distanci. Arī „Lāsēns" bērnu distancē piedalījās 57 mazie slēpotāji, kuriem, atbilstoši vecuma grupai, bija jānoslēpo attiecīgi 500m, 1 km vai 2,5 km distance. Kopumā sacensībās finišēja 162 sportisti.


S6 grupā pirmo vietu izcīnīja Alise Bidiņa no Rīgas, bet zēnu grupā nepārspēts palika Aksels Veģeris no Rīgas, aiz sevis atstājot trīs mazos carnikaviešus – Eduardu Putni, Krišjāni Lejiņu un Uvi Bimšteinu. S8 grupā pirmā vieta ķekavniecei Gunai Emīlijai Zobenai, otrā vieta carnikavietei – Brigitai Stratanei, bet trešā – Viktorijai Jurjānei no Rīgas. Šī vecuma zēnu grupā nopietnu konkurenci carnikaviešiem sastādīja divi mazie slēpotāji no Rīgas – Kārlis Zeidaks un Pēteris Lukstiņš. Trešajā vietā - Bruno Garais no Carnikavas, kura vecākais brālis ar labiem panākumiem šogad jau startēja Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos.

Desmitgadīgo meiteņu konkurencē uzvaras laurus, kā ierasts plūca Adriana Sanija Kreitenberga no Carnikavas, bet zēnu konkurencē pirmā vieta Gustavam Lukstiņam no Rīgas, kuram arvien nopietnāku konkurenci sastāda Rolands Arnis. Tāpat arī vecākajā no „Lāsēns" bērnu meiteņu grupām – S12 nepārspētas palika rīdzinieces Katrīna Rudus un Katrīna Karsa. Trešā vieta Lindai Blūmei no Carnikavas, kura šogad arī debitēja Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos, ceturtā vieta – carnikavietei Renātei Rodionovai. Ja Carnikavas meitenēm rīdzinieces sagādāja lielu konkurenci, tad ar zēniem ir savādāk – V12 grupā visu apbalvošanas pjedestālu aizņēma carnikavieši – 1.vieta Carnikavas jaunajai slēpošanas cerībai Ralfam Stratanam, 2.vieta – Raimondam Garajam, bet trešā - Ingusam Smotrovam. Visi trīs puiši februāra sākumā aizstāvēja Carnikavas godu Ērgļu olimpiādē, kur slēpošanas distancēs stājās pretim nopietnajiem konkurentiem no Vidzemes novadiem.

S14 grupā trešā un ceturtā vieta carnikavietēm – Lindai Lācei un Laurai Nelsonei, savukārt šī vecuma zēnu grupā labi rezultāti atkal mūsu Ērgļu olimpiešiem – Reinim Jurjānam otrā vieta; Markam Aizpurietim – trešā, bet Raivo Bimšteinam – ceturtā. Kā parasti pārliecinošs distancē izrādījās viens no mūsu novada labākajiem jaunajiem slēpotājiem un orientieristiem – Edgars Indrāns, kurš V16 grupā kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, aiz sevis atstājot slēpotājus no Rīgas un Tukuma. Carnikavietim Laurim Rodionovam – 4.vieta.

Sieviešu Tautas klasē, kurā bija jāveic 5 km aplis, visas trīs godalgotās vietas aizņēma carnikavietes – Edītei Bričonokai pirmā vieta, Santai Sutai-Zutei otrā vieta, bet Lāsmai Jurjānei – trešā vieta. Vīru tautas klasē, sev par lielu pārsteigumu, trešo vietu ieguva Carnikavas lielāko skrējēju ģimenes pārstāvis Jānis Lūsis.
S30 grupā, kuras dalībnieces jau slēpoja 10 km distanci, pirmā vieta – Lindai Katlapai no Rīgas otrā vieta Carnikavas vieglatlētei Sandrai Krūmai, bet Carnikavas slēpošanas entuziastei Liesmai Sakovičai – trešā vieta. Vīru konkurencē pelnīti uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa carnikavietis Viesturs Lejiņš, kurš ir viens no Carnikavas sporta dzīves lielākajiem atbalstītājiem. Otrā vieta Vjačeslavam Žundam no Rīgas, trešā – Aleksandram Serovam no Rīgas.

S40 grupa: pirmā vieta – Baiba Smila (Carnikava); otrā vieta – Iveta Priedīte (Ogre); trešā vieta – Baiba Ozola (Rīga). V40 grupa: pirmā vieta – Ainārs Veģeris no Rīgas; otrā vieta – Arnis Gromovs no Carnikavas; trešā vieta – Armands Lipskis no Drustiem.

S50 grupā carnikaviešu nepārspēta palika Ineta Kravale - Rīgas sporta skolas „Arkādija" slēpošanas trenere. Otrā vieta – Ilzei Laurei no Carnikavas, trešā – Astrīda Rusule no Ādažiem. Vīru konkurencē pirmo vietu izcīnīja ķekavnieks Aivars Gabliks, otrā vieta – spēcīgākajam Carnikavas triatlonistam Raimondam Garenčikam; trešā vieta – Andrim Kivleniekam no Ogres.

Nopietnu konkurenci savā vecuma grupā joprojām gaida Carnikavas aktīvā slēpotāja Vaira Innus, kura S60 grupā ieguva pirmo vietu. Toties vīru konkurencē šajā vecuma grupā carnikaviešiem ir daudz pretinieku: pirmā vieta – Arvīds Teteris (Ķegums); otrā vieta – Jānis Vējons (Baldone); trešā vieta – Vilnis Kaģis (Rīga). V70 grupā pirmā vieta carnikavietim Andrim Vītolam.

Kā jau tas Carnikavas slēpojumos ir ierasts, lielā intriga un spēcīgākā konkurence ir elites grupās. Sieviešu elites grupā nepārspēta palika pasaules čempionāta otrās vietas ieguvēja, daudzu slēpojumu laureāte, carnikaviete Laima Klauža, kura aiz sevis atstāja sīvo konkurenti no Ogres Kitiju Steseli un Barbu Klagišu no Rīgas. Vīru elitē carnikaviešiem Emīlam Ūdrim otrā vieta, Mārcim Ūdrim trešā vieta. Pa priekšu mūsējie palaida vien spēcīgo ziemas orientieristu Andri Kivlenieku.
Kā parasti, Carnikavas slēpojumā tiek apbalvotas viskuplāk pārstāvētās ģimenes. Šoreiz balvu – romantiskas brīvdienas viesnīcā „Medzābaki" ieguva Veģeru ģimene no Rīgas. Otrā vieta Lukstiņu ģimenei no Rīgas, bet trešā – aktīvai slēpotāju ģimenei no Carnikavas – Stratanu ģimenei.

Carnikavas slēpojuma dalībniekus lutināja patiesi lieliski laika apstākļi – slēpošanai optimālā gaisa temperatūra tandēmā ar saulaino laiku radīja brīnišķīgu pasākuma atmosfēru. Sporta sacensības Carnikavā sen jau vairs nav vienkārši sacensības – tie ir sporta svētki, uz kuriem ierodas ģimenes, lai kopā pasportotu, satiktos ar novadniekiem un lieliski pavadītu brīvdienu. Paldies par šo iespēju, novada iedzīvotāju vārdā, Carnikavas sporta centrs saka pasākuma atbalstītājiem: Carnikavas novada domei; pašvaldības aģentūrai „Carnikavas komunālserviss"; Carnikavas pašvaldības policijai; Latvijas radio 2 un TV „Spektrs" par informatīvo atbalstu. Paldies par iespēju rīkot sacensības sakām AS „Latvijas valsts meži" un Latvenergo. Paldies par sarupētajām balvām solāriju studijai „Blue Box" un personīgi Ģirtam Ģedertam; grāmatu apgādam „Jumava" un personīgi Jurim Visockim; Swedbank un personīgi Ilzei Kukutei; Rexona un personīgi Evitai Meijerei; E-bike un personīgi Jānim Popilam; Swix un Fischer, personīgi Egnāram Gudriķim; Rīgas Piena Kombinātam un personīgi Atim Sausnītim; Sport2000 un personīgi Laurai Lapiņai; AD un personīgi Edgaram Kaupem; Multipower un personīgi Viesturam Lejiņam, kā arī viesnīcai „Medzābaki".

Paldies par produktiem garšīgās zupas pagatavošanai sakām Carnikavas veikalam „Mego" un personīgi Mārai Aupmanei un SIA „Lielzeltiņi". Par ēdināšanas servisa nodrošināšanu pateicamies carnikavietei Ilzei Tjarvei. Tāpat paldies OK „Kāpa" par sacensību tiesāšanu un brīvprātīgajiem novada iedzīvotājiem – Ievai Šķēlai, Ivaram Šķēlam, Jānim Kaupem par viņu palīdzību sacensību organizēšanā.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:
Ieva Kozlovska
Carnikavas sporta centrs
Tālr. 29561366
E-pasts:

Share on Facebook Tweet