Visi aicināti uz sadziedāšanos Novadpētniecības centrā 8.augustā

.

Muzejs vasara pukes 800Aicinām ikvienu pievienoties latviešu tautas dziesmu kopīgas mācīšanās un sadziedāšanās priekam Carnikavas Novadpētniecības centrā 8.augustā plkst. 17.00!
 
Mūsu pasākuma mērķis ir dot cilvēkiem iespēju gan apgūt, gan izjust, kādas ir mūsu tautas dziesmas, lai pēc tam tās varētu dziedāt savā ikdienā, ģimenēs un svētku reizēs.
 
Latvieši ir viena no nedaudzajām tautām, kuri ir saglabājuši senās zināšanas savās dziesmās. Tas izskaidrojams ar to, ka tūkstošiem gadu, mežainu apgabalu ieskauta, saglabājās viena un tā pati kultūra, svešas ietekmes to tikpat kā neskāra līdz 12.gadsimta beigām. Mūs neietekmēja ne Romas impērijas sabrukums, ne lielā tautu staigāšana, krievu kņazi bija aizņemti ar savām intrigām, savukārt vikingu sirotāji meklēja bagātākas zemes. Ļaudis dzīvoja brīvi un mierīgi, saskaņā ar dabu, un katrs pats bija atbildīgs par to, lai viņa dvēsele gavilētu. Cilvēka maņas bija spējīgas uzmanīgāk un dziļāk uztvert dabu, pamanīt norises tajā un priecāties par dzīvi.
 
Mūsdienu cilvēks ikdienā nemanot izšķīdina sevi – TV, radio, avīzes, žurnāli, internets – daudz enerģijas tiek patērēts nelietderīgi un tā rezultātā pietrūkst spēka dzīvot SAVU dzīvi. Un mēdz aizmirst, ka daba ietekmē organisma fizioloģiskos stāvokļus un otrādi - cilvēks ar savām domām un rīcību ietekmē dabu.
 
8.augustā, ceturtdienas pēcpusdienā Novadpētniecības centrā mācīsimies dziedāt dziesmas, kurās ir mūsu spēks, mūsu dabas spēks, mūsu senču gudrība un svētība. Dziedāsim no sirds, ļausimies kopīgam dziedāšanas priekam draugu pulkā! Uz tikšanos!
 
Elita Pētersone.
Carnikavas Novadpētniecības centra vadītāja
 
Share on Facebook Tweet