Biedrība "Kalngalieši" izdevuši grāmatu "Kalngale – piejūras vējos"

.

Vaons 8002020.gadā valsts svētku priekšvakarā klajā nākusi grāmata "Kalngale – piejūras vējos". Tā ir vēl viena biedrības “Kalngalieši” dāvana Kalngales ciemam un tās iedzīvotājiem Latvijas simtgadē. Biedrības “Kalngalieši” vairāku gadu gaitā rūpīgi apkopotā apkaimes pētījuma izdevējs ir izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Biedrība informē, ka lielāko darbu satura veidošanā paveicis ilggadējs kalngalietis Visvaldis Voins (attēlā), kurš laika gaitā apmeklējis visas apkaimes dzimtas un mājas, lai vīzija par seno ciemu starp jūru un Eimuru pļavām izvērstos aizraujošā stāstā – sava laikmeta dokumentējumā. Būdams optimists, kas apveltīts ar lielu ticību Kalngales nākotnei, V. Voins ar novadpētnieka precizitāti vācis foto liecības un dzimtu sāgas.

Pētījumā vēstīts, ka ciema vēsturē bijuši gan uzplaukuma, gan panīkuma gadi: no pajūgiem izdangātā kāpu ceļa, pa kuru zirgi pēdējiem spēkiem vilka ratus un ragavas ar tīkliem uz jūru, līdz augšupejai kolhoza “Ādaži” laikā, kad Kalngalē bija bagātās saimniecības trešā brigāde; no kūpinātām vistiņām un zelta smiltīm liedagā līdz “ubagu lomiem”, kad jūra bija kļuvusi skopa un cieminiekiem pagriezusi muguru. Tomēr visos laikos Kalngalē ir dzīvojuši dvēselē bagāti un ar asu prātu apveltīti cilvēki – par to arī vēsta grāmata.

Grāmata "Kalngale – piejūras vējos" lasītājiem būs pieejama Carnikavas bibliotēkā, un būs iespējams to iegādāties brīvā laika pavadīšanas centrā “Kadiķis” ziedojot (minimālā ziedojuma summa saistīta ar grāmatas ražošanas izmaksām), kā arī vēlāk tā būs nopērkama arī grāmatnīcās.

Biedrība “Kalngalieši” pateicas visiem, kas finansiāli un ar vēsturiskajām liecībām atbalstījuši grāmatas tapšanu. Pateicoties lielākajiem atbalstītājiem – Vidzemes plānošanas reģionam, Valsts kultūrkapitāla fondam, AS “Latvijas valsts meži” un Carnikavas novada pašvaldībai – manuskripts nonāca līdz izdevniecībai. Biedrība pateicas arī izdevniecībai “Latvijas Mediji” un projekta vadītājai Jūlijai Dibovskai.

Jau vēstīts, ka 2018.gada beigās tika atklāta estrāde Putnu parkā Kalngalē, kuras būvniecību organizēja biedrība “Kalngalieši”, vēloties dāvināt Latvijas valsts simtgadē ko paliekošu savam ciemam. Estrādes tapšanā ieguldīti pašas biedrības līdzekļi, piesaistīts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Carnikavas novada pašvaldības finansējums.

Share on Facebook Tweet