Svētki izskanējuši

.

Carnikavas mākslinieciskie kolektīvi aizvadījuši saspringtu, nogurdinoši karstu, bet, tai pašā laikā, ļoti skaistu un pacilājošu nedēļu Rīgā XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.

Daudzus desmitus skatītāju pulcināja Blaumaņa „Trīnes grēki” Vērmaņdārzā carnikaviešu interpretācijā, kur visi uzgavilēja jaunākajam aktierim Ābrama lomā Jānim Kozlovskim.

5. jūlijs bija liels pārbaudījums senioru kolektīviem, kuri tika pulcināti gan koncertā Ķīpsalā „Zem treju loku varavīkšņu tilta”, gan deju koncertā Daugavas stadionā, tomēr Tača dejotāji pierādīja, ka ir gana stipri un vitāli, lai izturētu arī šo pārbaudījumu.

Aizkustinošs bija deju koncerts „Tēvu laipas” Daugavas stadionā, kur daudzo tūkstošu dejotāju vidū dejojot varēja atpazīt „Taci”, „Arniku” un „Abi Divi”. Ar tādu vieglumu dejotāji veidoja latviešu rakstu zīmes, ka iepriekš paveiktais smagais darbs mēģinājumos nebija jūtams. Skatītāji ar ovācijām uzņēma katru dejā veidoto simbolu, bet īpaši negaidīti emocionālo noslēgumu ar tūkstošiem spoguļu, kas simbolizēja laipu no pagātnes uz tagadni un nākotni.

Svētku gājienā šoreiz devāmies ļoti agri, jo Carnikava ierindojās Vidzemes novadu priekšgalā. Skatītāju uzmundrinošiem saucieniem atsaucoties, strauji sasniedzām gājiena galapunktu, kur tribīnē visus sagaidīja svētku virsvadītāji un organizatori. Pirms Svētku noslēguma koncerta atgriežoties mājās, tautas namā „Ozolaine” dalībniekus gaidīja balti klāti galdi, kur visi kopā varēja baudīt godam nopelnītās svētku pusdienas un torti. Noslēguma koncertā novadu pārstāvēja kori „Undīne” un „Vēja Balss”, bet pārējie dalībnieki šoreiz iejutās skatītāju lomā un izturīgākajiem svētki beidzās sadziedāšanās pasākumā pašā rīta agrumā! 

Starp 2000 citiem TLMS „Auseklītis” audēju darbi vēl skatāmi Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē „Dziesma top citādi” Rīgas Mākslas telpā līdz 8.septembrim.
 
Paldies visiem kolektīvu dalībniekiem un vadītājiem par izturību, par prieku un emocijām, ko dāvājāt mums - skatītājiem!

Elita Terentjeva
Svētku koordinatore

 

 
 
 
 
 
Bildes no svētku gājiena skatieties šeit. 
 
 
Share on Facebook Tweet