Fotogalerija: sadziedāšanās Gaujas krastā Muzeju naktī

.

Muzejs2118.maija vakarā jaunajā Carnikavas Novadpētniecības centrā tāpat kā daudzviet Latvijā norisinājās Muzeju nakts. Šī gada tēmas „Zaļā krāsa – mežs" ietvaros Gaujas krastā visi apmeklētāji tika aicināti uz sadziedāšanos.
 
Zaļojošo koku pakājē visi sanākušie, gaidīdami saimnieces vārīto īpaši garšīgo skābeņu zupu, kopā ar jaunizveidoto Carnikavas folkloras kopu izdziedāja ap 30 latviešu tautas dziesmas un galda dziesmas, dalījās pieredzē par zaļo dzīves veidu, zaļās krāsas ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī klausījās Imanta Ziedoņa „Zaļās pasakas" fragmentus, izmēģināja jogas vingrinājumus un atkārtoja sen aizmirstus tautas rotaļu soļus.
 
Tā bija lieliska iespēja izdziedāties ikvienam, kuram tīk sadzīviska kopā dziedāšana brīvā dabā. Arī laika apstākļi bija žēlīgi gan Muzeju nakts apmeklētājiem, gan folkloras kopa instrumentiem, jo stiprais lietus sāka līt brīdī, kad sadziedāšanās bija beigusies un viss inventārs ar instrumentiem veiksmīgi nogādāts pajumtē.
 
Paldies novada domei par šī pasākuma atbalstu, Novadpētniecības centra vadītājai Elitai Pētersonei par veselīgo zupu, „Medzābakiem" par garšīgo maizi, folkloras kopai Anitas Vestmanes vadībā, fotogrāfam Arnim Krūmiņam un visiem apmeklētājiem par skanīgo sadziedāšanos Gaujas krastā!
 
Uz tikšanos nākošā gada Muzeju naktī ar tēmu „Sarkanā krāsa – dzintars"!
 
 
I.Reinholce
Share on Facebook Tweet