Sieviešu korim „Undīne" 1.vieta konkursā Slovākijā

.

Undine iela 800Carnikavas tautas nama „Ozolaine" sieviešu korim „Undīne" šis pavasaris ir bijis ražīgs un darba pilns . Pēc veiksmīgi nodziedātas koru skates un iegūtās I kategorijas (40,22 punkti) diriģentes un koristes nedevās atpūta, bet turpināja intensīvi strādāt, gandrīz katru vakaru tiekoties mēģinājumos, lai no 25. – 28.aprīlim pārstāvētu Latviju un Carnikavu VII. Starptautiskajā koru un orķestru festivālā – konkursā „Slovakia Cantat 2013", kas norisinājās Bratislavā, Slovākijā.
 
24.aprīļa agrā rītā „Undīnes" devās ceļā, pavadot garas stundas autobusā, mācoties dziesmas un baudot vienai otras sabiedrību, lai jau 25.aprīļa vakarpusē iekārtotos Bratislavā viesnīcā, atpūstos un smeltos spēkus konkursa dienai. Šajā reizē „Undīnes" sastāvs bija pārsteidzoši liels un konkursā kori pārstāvēja 26 dziedātājas, fantastiskās diriģentes Inese Grīnberga un Aija Auziņa, kā arī koncertmeistars Ivars Kraucis.
 
Konkursa kritēriji, pēc kuriem tika vērtēti dalībnieki bija trīs: dramaturģija, tehniskais izpildījums un repertuāra izvēle. Kritērijā „dramaturģija" tika vērtēts arī kora kopskats, tāpēc „Undīne" konkursā dziedāja tautastērpos, kas nenoliedzami bija pareizā izvēle, jo koristes bija vienas no visskaistāk tērptajām pārstāvēm šajā skanīgajā notikumā.
 
„Undīne" konkursā izpildīja kopumā piecas dziesmas, lai iekļautos noteiktajā laikā – 15 minūtēs. Repertuārā bija dažādas noskaņas skaņdarbi, lai padarītu to interesantu kā klausītājiem, tā bargajai žūrijai: latviešu tautas dziesma Kurmes – Gedroicas apdarē „Sunīšami maizi devu", latviešu tautas dziesma A. Sējāna apdarē „Saule auda audekliņu", Ilzes Arnes „Šonakt skriešu raganas", O.Grāvīša apdare „Rozēm kaisu istabiņu" un J.Graubiņa „Es meitiņa kā smildziņa".
 
Undine baznica 800
 
Konkursa rezultāti ļoti patīkami pārsteidza. Lai arī nelielā konkurencē, tomēr Carnikavas dziedošās meitenes ar 22 punktiem ierindojās savas kategorijas (sieviešu kori) pirmajā vietā un ieguva Sudraba diplomu. Patiesi lepojamies ar šo sasniegumu un ticam, ka nākamajā konkursā mēs varam iegūt arī galveno balvu.
 
Sakām lielu paldies visiem mūsu atbalstītājiem – Carnikavas novada domei, Carnikavas tautas namam „Ozolaine", mūsu mīļajām ģimenēm! Paldies par finansēm, atbalstu, mīlestību un ticību mums!
 
Undine Slovakija 800
 
Aicinām visas Carnikavas meitenes, dāmas, kundzes un jaunkundzes pievienoties „Undīnēm" un ar savām skaistajām balsīm kuplināt kora rindas!
 
Šis brauciens bija iespējams arī pateicoties VAS „Latvijas valsts meži" finansētās Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai" atbalstam.
 
Sieviešu koris „Undīne"
Share on Facebook Tweet