11. septembrī Carnikavā aicinām uz pirmo nodarbību ciklā par skolēnu stājas problēmām

.

Olimpiska diena 5Carnikavas novada pašvaldība, turpinot īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansēto projektu “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Carnikavas novadā”, piedāvā Carnikavas pamatskolas skolēniem un viņu vecākiem piedalīties projekta aktivitātē “Lekcijas un nodarbības par bērnu un jauniešu stājas un muskuļu sabalansētību”.

Potass 2Lekcijas un praktiskās nodarbības vadīs Latvijas Olimpiskās vienības fizioterapeits Agris Potašs (attēlā). Viņš ir sniedzis atbalstu mūsu valsts labākajiem sportistiem Pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī divās Olimpiskajās spēlēs. A. Potašs uzsver, ka kustību–balsta aparāta sistēmas stāvoklis ikdienā ir svarīga katra cilvēka labsajūtas pamatbāze, kas jāstiprina un jāvingrina ikvienam, ne tikai augstu sasniegumu sportistiem.

“Vairāk nekā desmit gadu ikdienā strādājot sporta fizioterapijā, esmu saskāries ar daudziem apņēmīgiem un talantīgiem jauniešiem, kuri zina savus mērķus sportā un dzīvē, taču izplatītākā kustību–balsta aparāta problēmu zona – mugura – bremzē vai pat liedz realizēt viņiem sapņus. Lekcijās es labprāt dalīšos savās zināšanās ar bērniem, vecākiem un skolotājiem, lai kopīgiem spēkiem koriģētu mūsu jaunās paaudzes smago skolas somu saliektās muguras un no telefonu lietošanas saspringušos kaklus,” teic A. Potašs.

Lekcijās tiks sniegta informācija par stājas un muskuļu sabalansētas darbības nozīmi ikdienas dzīvē un veselības uzturēšanā, savukārt, praktiskajās nodarbībās tiks demonstrēti vingrojumi, kas sekmēs stājas traucējumu profilaksi un mudinās skolēnus būt aktīviem, vairāk kustēties un darīt to pareizi.

Pirmā lekcija skolēniem un īpaši vecākiem paredzēta 2018. gada 11. oktobrī (nevis 12. oktobrī, kā sākotnēji minēts "Carnikavas Novada Vēstīs") Carnikavas pamatskolas telpās plkst. 18.00. Kopumā projekta ietvaros šogad notiks trīs lekcijas un sešas praktiskās nodarbības, bet 2019. gadā tiks organizētas sešas lekcijas un 12 praktiskās nodarbības. Sīkāka informācija par lekciju un nodarbību laikiem vecākiem tiks paziņota ar “E-klases” starpniecību, kā arī tiks publicēta www.carnikava.lv un Carnikavas novada pašvaldības Facebook kontā.

V. Zinkevičs

Par projektu:
Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/046 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Carnikavas novadā” mērķis ir veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Carnikavas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.
Projekta ietvaros apstiprinātais budžets ir 70 263 eiro.
Projekts tiks īstenots līdz 2019. gada 31. decembrim.
 

ES 2020 ESF

Share on Facebook Tweet