Novadā izsludināts radošās uzņēmējdarbības konkurss

.

Brigade plakats1No 15.aprīļa līdz 15.maijam Carnikavas novada iedzīvotāji ir aicināti iesniegt savus pieteikumus programmas „Brigāde" radošās uzņēmējdarbības konkursam, ko organizē Carnikavas novada pašvaldība un Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija (SFL).

Konkursā finansiālu atbalstu līdz Ls 3333,33 apmērā saņems līdz 3 uzvarētājiem, kuru projekta uzņēmējdarbības ideja balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociālas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas reālā vietā Carnikavas novadā.

Par programmu „Brigāde" un konkursu Carnikavas novadā tuvāk būs iespējams uzzināt, apmeklējot „Brigādes" darbnīcu 9. aprīlī, plkst. 11:00 alternatīvās aprūpes centra „Pīlādzis" zālē, Stacijas ielā 5, Carnikavā. Darbnīcā lekciju vadīs Jānis Straumēns, un dalība tajā ir bezmaksas, iepriekš piesakoties līdz 8. aprīlim pa e-pastu . Pieteikumā jānorāda savs vārds, uzvārds, kontaktinformācija (tālruņa numurs vai e-pasts). Otrs apmācību pasākums šī konkursa ietvaros notiks 17.aprīlī plkst. 14:00.

Programmas „Brigāde" konkurss Carnikavas novadā norisinās pirmo reizi, bet 2013.gadā tas jau noticis Rīgas pilsētā, kur no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai saņēma 14 iniciatīvas. Noslēgumam tuvojas konkursi Rēzeknes un Cēsu pilsētās. Tuvākajos mēnešos ar konkursā iegūto finansiālo „atspērienu" palīdzību durvis galvaspilsētā vērs jaunas apģērbu un mēbeļu darbnīcas, mūzikas ierakstu studija, daudznacionāla virtuve, fotodarbnīca, „capoeira" deju studija, kā arī citi oriģināli uzņēmumi.

Carnikavas novadā iesniegto projektu atlase norisināsies divās kārtās – iesniegtās idejas vispirms vērtēs pašvaldības izveidota žūrija, savukārt otrajā kārtā notiks intervijas ar projektu autoriem, kurās piedalīsies arī eksperti no Rīgas. Plašāku informāciju par programmu „Brigāde", konkursa nosacījumiem, pieteikšanās norisi un pasākumiem, iespējams iegūt www.carnikava.lv sadaļā „Projektu konkursi", projekta mājas lapā www.brigade.lv.

Programmas „Brigāde" mērķis ir atbalstīt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, risina sociālos jautājumus un uzlabo vietējo kopienu dzīves kvalitāti.

Pirmais programmas „Brigāde" konkurss norisinājās 2010.gada vasarā, pēc kura tika radītas 12 jaunas iniciatīvas, savukārt šajā pavasarī līdz 5000 latu sava uzņēmuma radīšanai un attīstīšanai saņēma 14 konkursa uzvarētāji ar inovatīvām un oriģinālām idejām. Programmu „Brigāde" organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, savukārt finansējumu nodrošina Open Society Foundations un Carnikavas novada pašvaldība.

Noderīga informācija:
Konkursa nolikums
Finanšu veidlapas
Pieteikuma veidlapa

Galvenie vērtēšanas kritēriji:
- pieteikuma atbilstība Konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām;
- ideja balstīta mākslā un kultūrā,
- sociālo jautājumu risināšana/ pilsētvides uzlabošana,
- iniciatīvas atrašanās konkrētā fiziskā vietā Carnikavas novada administratīvajā teritorijā, kurā pieejams produkts vai ar to saistītas aktivitātes
- uzņēmējdarbības ilgtspējība (spēja eksistēt ilgtermiņā arī pēc „Brigādes" granta izlietošanas).

Brigade 500   

Gerbonis mazs uzraksts

 

Share on Facebook Tweet