Iespēja kļūt par viesģimeni skolēniem no Vācijas un Taizemes

.

Tiek meklētas viesģimenes visā Latvijā 18 ārzemju skolniekiem, kas YFU apmaiņas programmas ietvaros iebrauks Latvijā

Jau šīs vasaras izskaņā YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolnieki no visas pasaules, kas Latvijā pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.

Tā kā apmaiņas skolēni sava apmaiņas gada ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, šobrīd ir izsludināta jaunu viesģimeņu meklēšana visā Latvijā.

“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu apmaiņas skolnieku no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija direktore Zane Ezeriņa. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā, palīdzot iepazītLatviju.”

Jau zināms, ka vasaras izskaņā Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolnieki no dažādām pasaules valstīm – Vācijas, Austrijas, ASV, Taizemes. Viesģimenes šiem apmaiņas skolniekiem tiek meklētas visā Latvijā, potenciālās viesģimenes dzimtā valoda varbūt gan latviešu, gan krievu.

“Viesģimenes nozīme apmaiņas skolnieka dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolnieka dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,”viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija direktore Zane Ezeriņa.

Līdzšinējās YFU darbības pieredzē novērots, ka interesantu apmaiņas gada pieredzi gūst gan tie apamiņas skolnieki, kas savu apmaiņas gadu pavada Rīgā, gan arī tie, kas savu apmaiņas gadu pavada Latvijas nostūros, mazos ciematiņos pat vairāku simtu kilometru attālumā no Rīgas. “Visas šīs pieredzes ir bijušas neaprakstāmas – katram jaunietim līdz ar to arī apmaiņas gads izvēršas unikāls,” piebilst YFU Latvija direktore.

Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolnieks pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene. Lai kļūtu par viesģimeni, jāsazinās ar YFU Latvija –zvanot: 67 212 025 vai rakstot: .

YFU ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas programmām pasaulē, kas dod iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt ārvalstīs, dzīvojot izvēlētās zemes vietējā ģimenē un mācoties vietējā skolā. Ikgadu YFU programmā piedalās ap 7000 jaunieši no visas pasaules. Sadarbībā ar YFU Latvija nākamo mācību gadu Latvijā pavadīs 18 skolnieki, bet 25 vidusskolēni no Latvijas dosies apmaiņas gadā uz kādu no pasaules valstīm gūt savu apmaiņas gada pieredzi ārzemēs.


Papilduinformācijai:
BaibaEzeriņa
YFU Latvija programmu koordinatore

67 212 025

Facebook: YFU Latvija
Twitter: YFU Latvia
www.yfu.lvShare on Facebook Tweet