Pamatskolā viesojas armijas karavīri

.

Pamatskola karaviri bildeIr aizsākta tradīcija, ka katru gadu marta sākumā Carnikavas pamatskolā tiek organizēta tikšanās ar Latvijas armijas karavīriem, tādējādi godinot 1919. gada 6. martā pie „Airītēm" kritušā Latvijas armijas pirmā komandiera – pulkveža O. Kalpaka piemiņu.

4. martā sadarbībā ar jaunsargu instruktoru G.Strazdiņu Carnikavas pamatskolā bija ieradušies Militārās policijas karavīri, kas ir atbildīgi par valsts un ārvalstu svarīgāko personu, objektu un kravu drošību Latvijā, kā arī dažādām starptautiskām operācijām ārvalstīs.

Policisti demonstrēja ekipējumu un ieročus, stāstīja par savu dienestu, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Labākie atbilžu autori tika vizināti Militārās policijas trafaretajās automašīnās, kuras izmantoja gaismas un signālus.

Nākamajā gadā sadarbībā ar Militāro policiju Carnikavas pamatskolā tiek plānots organizēt militārās daudzcīņas sacensības Pierīgas reģiona skolu jauniešiem, kā arī teorētisko zināšanu testēšanu, pakāpeniski 6.martu izveidojot par tradicionālu tikšanās laiku Carnikavas pamatskolā jauniešiem, kuriem ir interese savu nākotni saistīt ar militāro karjeru.

Share on Facebook Tweet