Darba devēji aicināti absolventiem ieteikt – ko un kur mācīties

.

Prakse lvJau ceturto gadu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv un darba devējiem aicina veidot Uzņēmumu ieteiktāko skolu un studiju TOPu. Tā ietvaros ikvienam darba devējam līdz 12. jūnijam ir iespēja portālā Prakse.lv ieteikt, kādas profesijas jauniešiem vērts apgūt un kur to vislabāk darīt, lai kļūtu par darba tirgū pieprasītiem profesionāļiem.
 
Uzņēmumu ieteiktāko skolu un studiju TOPs tiek veidots ar mērķi nodrošināt jauniešiem nepastarpinātu darba tirgus informāciju un palīdzēt turpat 33 tūkstošiem pamatskolu un vidusskolu absolventu šovasar izdarīt pareizo izvēli. „Tā ir darba devēju iespēja palīdzēt jauniešiem izdarīt izvēli, tādejādi iegūstot labākus un kvalificētākus darbiniekus saviem uzņēmumiem nākotnē," uzsver LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.
 
Pagājušā gadā savu viedokli TOPa izveides laikā izteica vairāk nekā 620 darba devēju, iesakot kopumā 83 mācību iestādes, kurās apgūt dažādas specialitātes. TOP 3 ieteiktākās mācību iestādes 2013.gadā bija Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un Banku augstskola. Savukārt studiju programmu TOP 3 veidoja Datorsistēmas (RTU), Datorzinātnes (LU) un Ekonomikas un biznesa studiju programma (Rīgas Ekonomikas augstskola).
 
Darba devēju biežāk minēto profesiju lokā izteikti dominēja informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares specialitātes, par TOPa līderi izvirzot programmētāja profesiju, bet 20 ieteiktāko profesiju lokā bija arī IT speciālists un datortīklu administrators. Tādējādi darba devēji norādījuši uz darbaspēka trūkumu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē. TOPa veidotāji prognozē līdzīgu tendenci arī šogad.
 
Ar TOPa pagājušā gada rezultātiem var iepazīties: ŠEIT 
 
Darba devēj, Tavās rokās arī šogad ir Latvijas jauniešu nākotne – kvalitatīva izglītība un pieprasīta profesija ir profesionāla darbaspēka pamatā, kā arī veicina valsts attīstību un tautsaimniecības izaugsmi. Viedokli, ko un kur studēt, var izteikt ikviens darba devējs portālā www.prakse.lv līdz 12. jūnijam!
 
Kontaktinformācija:
Annemarī Šperliņa
, 22029481
Share on Facebook Tweet