Domes priekšsēdētāja piedalās noslēguma skrējienā "Apkārt Latvijai"

.

Daiga skrejiens 80021.augustā pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa noslēdzās lāpu skrējiens „Apkārt Latvijai", kura laikā tika šķērsota arī mūsu novada teritorija, kopumā piedaloties 47 carnikaviešiem un ar Carnikavas novadu saistītiem cilvēkiem.
 
Svinīgajā pasākumā pie O.Kalpaka pieminekļa piedalījās arī Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, kura kopā ar Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu bija vienīgie pašvaldību vadītāji, kas tika izraudzīti dalībai lāpu skrējiena pēdējā etapā no Brīvības pieminekļa. Pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa svinīgi tika sagaidītas abas lāpnešu grupas un klātesošos uzrunāja augstas valsts amatpersonas.
 
„Tieši šodien, 21.augustā, atceramies datumu pirms 22 gadiem, kurā, pēc neveiksmīga valsts apvērsuma mēģinājuma, mēs atjaunojām savas valsts neatkarību. Visas šīs nedēļas garumā Latvijas iedzīvotāji skrēja gar Latvijas robežu – vieni īsāku, vieni garāku distanci. Tomēr mēs visi skrējām kopā, mēs vienojāmies un savā ziņā apliecinājām savas valsts robežas, kas katrai valstij ir svētas. Mēs šajā skrējienā mēģinājām vienot visus skrējiena dalībniekus, kā arī tos Latvijas pilsoņus un patriotus, kuri ne tikai skrēja, bet arī vēroja un atbalstīja," klātesošos pasākuma dalībniekus pie pulkveža O.Kalpaka pieminekļa uzrunāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
 
Skrejiens kopbilde 800
 
A.Pabriks pateicās valsts un pašvaldību institūcijām, uzņēmējiem par sniegto atbalstu un atsaucību skrējiena organizēšanā, kā arī visiem skrējiena dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos: „Es novēlu Jums šīs nedēļas garumā aizdegto lāpas siltumu saglabāt savās sirdīs, mīlestībā pret Latviju, attieksmē pret sev tuviem cilvēkiem un līdzpilsoņiem. Tā, lai mums vienmēr saglabātos kopības izjūta!"
 
Jau ziņots, ka lāpu skrējiens „Apkārt Latvijai" sākās 15.augustā, kad vienlaikus uz Mērsragu un Salacgrīvu no Rīgas Brāļu kapiem izskrēja divas lāpnešu grupas. Kopējais garums šajā skrējienā bija aptuveni 1500 kilometru, un tas norisinājās septiņas dienas 14 posmos. Skrējiens bija veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95. gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22. gadadienai.
 
Foto: Sargs.lv
Share on Facebook Tweet