Ūdens līmenis Gaujā – 191 cm

.

Gauja pludi 400Ūdens līmenis Gaujā pēdējās diennakts laikā ir nemainīgs, 22.aprīlī plkst. 6:00 no rīta tas sasniedzis 191 cm atzīmi un ir nolasāms ūdens līmeņa mērskalā.
 
Šorīt no rīta plkst. 6:00 tika apsekotas visas Carnikavas novada plūdu riskam pakļautās teritorijas kopā ar Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Saulkrastu daļas priekšnieku un Civilās aizsardzības komisijas locekli E.Pakalnu.
 
Carnikavas pusē teritorijas pie pašas Gaujas ir sausas, tai skaitā Novadpētniecības centra teritorija, kā arī dzelzceļa tilta priekšpusē esošais atpūtas laukums. Vecgaujas grāvī pie Rīgas ielas caurtekas ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā ir mazliet pazeminājies, jo naktī gaisa temperatūra bija noslīdējusi zem nulles un pierimis ir arī nelabvēlīgais ziemeļrietumu vējš.
 
Siguļos situācija nav mainījusies – Dzirnupes iela ir pārplūdusi, un ūdens līmenis svārstās no 20 – 30 cm. Tur ir izvietotas apbraucamo ceļu norādes un citas ierobežojumu ceļa zīmes. Applūdušas ir arī Gaujas tuvumā esošās Dzirnupes ielas šķērsielas.
 
Šorīt tika apsekota ir arī dārzkopības sabiedrības „Līdums 2" teritorija – aizsargdambī filtrācija nekur nenotiek, visas ielas ir sausas un nav applūdusi neviena nekustamā īpašuma teritorija.
 
Kopumā pagājušajās brīvdienās komunikācija ar novadniekiem notika kā sestdien, tā svētdien, un iedzīvotājiem atbildīgo dienestu palīdzība nebija nepieciešama. Sūkņu stacijas novadā darbojas ierastajā ekspluatācijas režīmā.
 
Dagnija Liepkalne
Share on Facebook Tweet