Rakstos

Drukāt

Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalīsies dabas parkam “Piejūra” veltītā plenērā

.

Plenera bilde19. septembrī Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas (CMMS) audzēkņi piedalīsies mākslas plenērā, kurā jaunos māksliniekus aicinās iztēlē ielūkoties dabas parkā "Piejūra" 100 gadu tālā nākotnē - kā dabas parks mainījies gadsimta laikā un kā cilvēkiem tajā izdevies nosargāt dabas vērtības.
 
Plenērs norisināsies Carnikavas Novadpētniecības centrā, kur jaunie mākslinieki radīs darbus par dabas parkā "Piejūra" sastopamajām dabas vērtībām – kokiem, augiem, dzīvniekiem, kukaiņiem, dabas objektiem u.c. Pirms sākt darbu, skolēni tiks iepazīstināti ar dabas parka vērtībām, kā arī dosies nelielā ekskursijā pa dabas parku. Plenērā tapušos darbus izstādīs apskatei Carnikavas Novadpētniecības centra teritorijā, bet pēc izstādes beigām nodos glabāšanā Carnikavas Mūzikas un mākslas skolai.
 
Mākslas plenēru organizē Latvijas vides aizsardzības fonda projekta "Vesels dabas parks – vesels Tu!" pārstāvji sadarbībā ar Carnikavas Mūzikas un mākslas skolu. Plenēra mērķis ir rosināt skolēnus pievērst uzmanību sava novada dabas vērtībām, saprast, ko tās sniedz sabiedrībai un kāpēc tās nepieciešams aizsargāt.
 
Dabas parkā "Piejūra" sastopama liela dabas daudzveidība, un tas ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000. Diemžēl bioloģiskā daudzveidība dabas parka teritorijā samazinās, jo tas ir viens no apmeklētākajiem dabas parkiem Rīgas reģionā. Projektā plānotas arī citas aktivitātes, kas izglītos dažādas mērķgrupas, tādējādi sekmējot dabas vērtību saudzēšanu nākotnē un cilvēku izpratni par dabas nozīmi ikdienas dzīvē.
 
Aicinām sekot projekta jaunumiem arī vietnē baltijaskrasti.lv un sociālajos tīklos:
 
Pasākums tiek organizēts Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta "Vesels dabas parks – vesels Tu!" ietvaros. Projektu īsteno nodibinājums „Eko forums" sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldību un biedrību "Baltijas krasti". Projekts tiek ieviests no 2017. gada jūnija līdz oktobrim.
 
A. Jeņina
E-pasts:
Tel.: +371 28614007
 
Baltijas krasti visi
 
Share on Facebook Tweet