Aicinām piedalīties Donoru dienā! 3.jūlijā tautas namā "Ozolaine" būs iespēja nodod asinis

.

Donoru dienaValsts asinsdonoru centrs informē (VADC), ka šā gada 3. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" notiks Donoru diena. Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments - pase vai eID karte. Laika taupīšanas nolūkos donora pieteikumu un anketu iespējams aizpildīt jau iepriekš elektroniskā formātā. VADC informē, ka šobrīd īpaši gaida 0-, A- un A+ asinsgrupu donorus.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ikvienam ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs cilvēkiem.

Asinis vari ziedot, ja:
- jūties labi un esi pārliecināts par savu veselības stāvokli;
- pēdējo 14 dienu laikā neesi bijis valstīs, kur vērojami augsti COVID-19 saslimšanas rādītāji;
- nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes;
- atbilst pārējiem kritērijiem, kas norādīti ŠEIT.

VADC aicina donorus:
- pirms ierašanās donora anketu aizpildīt elektroniskā formātā ŠEIT. Anketu nepieciešams aizpildīt ne agrāk kā dienu pirms asins ziedošanas;
- godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
- šaubu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību, vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 80000003.

Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam pasei, personas apliecībai (eID). Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, nepieciešams bankas konta numurs.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar VADC izmantojot mājaslapā esošo jautājumu sadaļu, centra soctīklus vai zvanot uz bezmaksas tālruni 80000003.

Share on Facebook Tweet