Carnikavieši savās mājās sagrauj Salacgrīvas basketbolistus

.

Sports LBL 8001. aprīlī Carnikavas pamatskolas sporta zālē norisinājās LBL3 ceturtdaļfināla spēle starp Carnikavas un Salacgrīvas komandām.

Spēle iesākās ļoti saspringtā gaisotnē, pārmaiņus rezultatīvi spēlējot abu komandu spēlētājiem. Jau spēles sākumā bija redzams, ka Carnikavas komanda rūpīgi "sedza" Salacgrīvas centra spēlētājus, savukārt Salacgrīvas komanda uzsvaru lika uz "punktu mašīnām" – Kristapu Kalniņu un brāļiem Šilbergiem.

Carnikaviešu rindās šoreiz nebija līderspēlētāju „neitralizatora" Didža Berga. Labā formā ir carnikaviešu kapteinis Ivars Lubāns un arī citi pamatsastāva spēlētāji, labāk sāk spēlēt arī rezervisti, kuri gūst gana daudz punktus.

Pirmā ceturtdaļa un visa spēle kopumā bija pārkāpumiem bagāta, tomēr carnikavieši pārkāpumus izdarīja prātīgāk un arī precīzāk realizēja soda metienus. Carnikaviešu rindās ļoti strauji piezīmes krāja Kristaps Briedis, kā rezultātā viņam bija jāsāk spēlēt uzmanīgāk, kas būtiski ietekmēja viņa rezultativitāti. Šoreiz situāciju glāba Ivars Lubāns, Rolands Dovgjallo, Kristaps Odziņš un Edgars Vecums, kuriem šajā spēlē kopumā punktu gūšana gāja no rokas.

Pirmo ceturtdaļu carnikavieši noslēdz ar 26:24 savā labā. Otrajā ceturtdaļā mājinieki lēnām, ar pragmatisku spēli krāja rezultāta pārsvaru, un, puslaika pārtraukumā ejot, rezultāts – 46:39 mājinieku labā.

Trešās ceturtdaļas vidū ar veiksmīgiem trīspunktu metieniem carnikavieši panāca jau 60:45. Salacgrīva sāk pakaļdzīšanos, bet nekas īpaši labs neizdodas, un ceturtdaļa noslēdzas ar 67:54 Carnikavas labā.

Ceturtā ceturtdaļa acīmredzami sākas ar viesu spiedienu un pakaļdzīšanos, taču laukumā atgriežas carnikaviešu pamatsastāvs, kuram ik pa brīdim veiksmīgi pievienojas kāds no rezervistiem, un rezultāts pāris minūtēs atkal sasniedz plus piecpadsmit punktus.

Šķiet, ka šajā spēlē carnikavieši atkal darīja to, ko bija aizmirsuši pēdējās četrās spēlēs – spēlēt aizsardzībā jebkurā laukuma daļā, viens otram aktīvi piepalīdzot. Spēles izskaņā arvien vairāk spēles grožus savās rokās ņēma carnikaviešu kapteinis Ivars Lubāns, dalot precīzas piespēles komandas biedriem. Spēle beidzas ar 89:71 Carnikavas labā.

Tas jau ir nopietns carnikaviešu pieteikums šajā turnīra divu spēļu sērijā, bet jāsaprot, ka šis jau ir "play-offs" un būs jācīnās līdz pēdējai sekundei arī atbildes spēlē.

Paldies kuplajam līdzjutēju pulkam! Atbalsts mūsējiem būs nepieciešams arī turpmākajās spēlēs, un nākamā spēle – jau 5.aprīlī Salacgrīvā!