13. septembrī vecāki aicināti uz Interešu izglītības prezentācijas vakaru pamatskolā

.

jess watters 483666 unsplashLai skolēni un vecāki varētu gūt labāku priekšstatu par piedāvātajiem interešu izglītības pulciņiem, to saturu un vadītājiem, 13. septembrī plkst. 19.00 Carnikavas pamatskolā notiks Interešu izglītības prezentācijas vakars.

Pirms jaunā mācību gada Interešu izglītības vērtēšanas komisija izskatīja novada izglītības iestāžu sniegto atskaiti par interešu pulciņu darbu 2017./2018. mācību gada 2. pusgadā, analizēja izglītojamo iesaistīšanos lietderīga brīvā laika pavadīšanā un sadalīja finansējumu 2018. gada septembra–decembra interešu izglītības programmu īstenošanai Carnikavas pamatskolā.
 
Tā kā audzēkņu skaits pamatskolā ar katru gadu pieaug, Izglītības un Zinātnes ministrijas finansējums interešu izglītības pulciņu vadītāju darba samaksai 2018. gada 2. pusgadā piešķirts 13 624,83 eiro. Carnikavas pašvaldības finansējums ir 5281,22 eiro.
 
Lai nodrošinātu Carnikavas pamatskolas skolēniem pēc iespējas daudzveidīgāku piedāvājumu saturīgai brīvā laika pavadīšanai un personīgās izaugsmes veicināšanai, Carnikavas novada dome apstiprināja 16 dažādu interešu izglītības pulciņu programmas:
 
*Kultūrizglītības programmā: tautas dejas (1.-9.kl.), koris (1.-4. un 5.-9.kl.), vokālais ansamblis (1.-5.kl.), skatuves mākslas, vizuālās mākslas (1.-4.kl.) un tekstiltehnikas (5.-9.kl.) pulciņš;
 
*Vides izglītības programmā: ekopulciņš, Carnikavas Mazpulks (1.-9.kl.);
 
*Citās programmās: matemātikas pulciņš “Cietais rieksts” (1.-9.kl), šaha pulciņš (1.-3.kl.), lego robotikas pulciņš (1.-9.kl.), angļu (1.-2.kl.), vācu (2.-6.kl.) un spāņu (1.-6.kl.) valodas pulciņi.
 
Šajā mācību gadā būs pieejama programma 5.-9.klašu skolēniem interešu izglītības pulciņā “Jaunais galdnieks”, ko var īstenot, pateicoties pamatskolas jaunajam zēnu darbmācības skolotājam. Šajā pulciņā varēs apgūt ne tikai darbu ar koku, bet rast izpratni par priekšmetu dizainu, mazajām arhitektūras formām un, radoši darbojoties, izveidojot savu dizaina objektu.
 
Jauns piedāvājums ir arī Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programma “Award” 7.-9.klašu audzēkņiem. Programmas galvenās jomas ir fiziskā sagatavotība, prasmes, brīvprātīgais darbs un piedzīvojumu ceļojumi. Jau šovasar mūsu novada bērni piedalījās starptautiskā "Award" vasaras nometnē.
Share on Facebook Tweet