Ūdens līmenis Gaujā – 2,12 metri

.

Pludi Dzirnupe 450Pagājušās nakts laikā ūdens līmenis Gaujā ir paaugstinājies un šobrīd ūdens mērījuma skalā tas sasniedzis 212 cm atzīmi.
 
25.aprīļa vakarā Siguļos, pārplūstot Dzirnupei un Gaujas attekai, sākās ievērojama ūdens līmeņa celšanās uz visām Pārgaujas ielām. Ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji un saņēma Carnikavas pašvaldības ārkārtas situācijām sagatavotos smilšu maisus, ar kuriem tika izveidots aizsargvalnis uz ielas, lai apturētu nekustamo īpašumu nopludināšanu.
 
Gaujas kreisajā krastā nav ievērojamu izmaiņu. Pūš neliels dienvidu virziena vējš, kas veicina ūdens līmeņa stabilizēšanos.
 
Kopumā ūdens līmenis Gaujā joprojām ir augsts un pastāvīgajiem iedzīvotājiem jāturpina pastiprināti domāt par savu un savu īpašumu drošību. Lūdzam apsvērt iespēju savlaicīgi evakuēties, bet, ja paliekat uz vietas savā īpašumā, atgādinām, ka iedzīvotāji visu diennakti var vērsties pie pašvaldības policijas darbiniekiem pa tālr. 22006686 vai Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, zvanot pa tālr. 112.
 
Glābēji ir nodrošināti ar laivām, lai nepieciešamības gadījumā nokļūtu pie cilvēkiem. Iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka nekustamajos īpašumos applūdušajās vietās AS „Sadales tīkli" var bez iepriekšēja brīdinājuma pārtraukt elektrības padevi. 26. aprīlī no elektrības padeves ir atvienoti 19 īpašumi.
 
Dagnija Liepkalne
Share on Facebook Tweet