Dzirnupes iela sāk applūst

.

Gauja vala 800Ūdens līmenis Gaujā turpina paaugstināties, šorīt plkst. 7:30 tas sasniedza 160 cm atzīmi. Tādējādi pagājušās diennakts laikā ūdens līmenis paaugstinājies par 30 cm.
 
19. aprīļa rītā plkst. 8:00 Siguļos (Gaujas labajā krastā) Dzirnupes iela pret īpašumu Nr.74 ir applūdusi, ūdens tur ir aptuveni 20 cm dziļš.
Uzmanību Pārgaujas iedzīvotājiem – vērojiet brīdinājuma, aizlieguma un apbraucamo ceļu zīmes, kuras pašvaldības aģentūras "Carnikavas Komunālserviss" darbinieki dienas laikā izvietos gadījumā, ja Dzirnupes iela kļūs vēl vairāk neizbraucama.
 
Pagājušajā naktī un 19.aprīlī no rīta pūta dienvidu vējš 9 - 10 m/s, kas pastiprina ūdens plūsmu Gaujā uz jūru, bet nerada ārkārtas situāciju. Nelabvēlīgi apstākļi situācijai Gaujā var veidoties, ja vējš iegriezīsies no ziemeļiem un šobrīd meteoroloģiskais dienests to sola brīvdienās. Gaujā var sākt pastiprināti celties ūdens līmenis, un atkarībā no ziemeļu vēja stipruma, var tikt aizkavēta ūdens ieplūšana jūrā no Gaujas.
 
Pamazām ūdens pārņem zemākās vietas, kur vēl vakar bija sniegs, bet šodien tas ir izkusis. Visā novada teritorijā ceļas arī gruntsūdeņu līmenis. Polderu sūkņu stacijas tiek darbinātas, lai nodrošinātu pēc iespējas labvēlīgākus mitruma apstākļus zemes teritorijās.
 
Atgādinām, ka iedzīvotāji visu diennakti var vērsties pie pašvaldības policijas darbiniekiem pa tālr. 22006686 vai Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, zvanot pa tālr. 112.
Share on Facebook Tweet