Agrāk nekā paredzēts vakcinācijai pret Covid-19 atver vēl divas prioritārās grupas

.

VakcinejiesŠodien, 3. aprīlī, vakcināciju pret Covid-19 varēs sākt vēl divām prioritārajām iedzīvotāju grupām - potēties tiks aicinātas personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar zemu imunitāti, kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas, ziņo aģentūra LETA.

Pēc Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas aplēsēm, Latvijā vairāk nekā 17 000 bērni ir reģistrēti slimnīcas datubāzē ar kādu no hroniskām un imūnsupresējošām slimībām. Šobrīd vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989 šajā prioritārajā grupā pieteikušies 2300 iedzīvotāji, kuri norādījuši, ka dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsaslimšanas.

Iedzīvotājus, kuri jau ir pieteikušies vakcinācijai un norādījuši savu atbilstību šai grupai, vakcinēties aicinās nekavējoties, lai jau Lieldienu brīvdienās viņi varētu saņemt vakcīnu. Ja vecāki vēl nav pieteikušies, jāpiesakās vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Vecākiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem, kā arī bērniem ar zemu imunitāti, pēc uzaicinājuma saņemšanas uz vakcināciju līdzi jāņem konsultanta slēdziens vai slimnīcas izraksts, kas apliecina bērnam diagnozes esamību (dokuments ne vecāks par diviem gadiem), kā arī bērna dzimšanas apliecība vai pase ar ierakstu par bērnu.

No sestdienas, 3. aprīļa, vakcīnu būs tiesīgas saņemt arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas. Šajā grupā vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989 pieteikušās 1900 personas. Norādot sevi šajā grupā, cilvēki godprātīgi apliecina savu piederību šai grupai vakcinācijas brīdī. Arī šie iedzīvotāji tuvākajā laikā saņems uzaicinājumu vakcinēties. Nākot uz vakcināciju, būs jāparaksta apliecinājums atbilstībai šai grupai.
Share on Facebook Tweet