Drukāt

ES māja izsludina konkursu studentiem „ES erudīts 2013”

.

Lai veicinātu Latvijas studentu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību (ES) un Latvijas dalības ES aktualitātēm, ES māja izsludina erudīcijas konkursu studentiem „ES erudīts 2013”. Konkursa uzvarētājam balvā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs dāvinās portatīvo datoru.
 
Konkursā aicināti piedalīties Latvijas augstskolu studenti, kuri savu dalību konkursam var pieteikt ar Latvijas augstskolu studentu pārvaldes organizāciju starpniecību. Pieteikties iespējams līdz 15.novembrim, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi esmaja[at]esmaja.lv.
 
Konkursa fināls notiks 29.novembrī ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Divās kārtās studentiem būs iespēja parādīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību un Latvijas dalības Eiropas Savienībā aktualitātēm. Pirmajā kārtā dalībniekiem būs jāatbild uz erudīcijas jautājumiem, savukārt otrajā kārtā konkursantu zināšanas vērtēs īpaši izveidota žūrija, kurā būs pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja, kā arī nozares speciālisti. Konkursa uzvarētājam organizētāji dāvinās portatīvo datoru.
Visā Eiropas Savienībā 2013.gads ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu. Eiropas Pilsoņu gada mērķis ir veicināt izpratni un zināšanas par tiesībām un pienākumiem, ko nodrošina Savienības pilsonība, lai ļautu pilsoņiem pilnībā izmantot savas tiesības brīvi pārvietoties un dzīvot jebkuras dalībvalsts teritorijā. ES ir vairāk nekā 500 miljoni iedzīvotāji, kas ik dienu izmanto kādu no šīm savām tiesībām. Jo labāk ES pilsoņi izprot savas tiesības, ko viņiem sniedz ES, un jo vairāk viņi tās izmanto, jo vairāk iegūst gan viņi paši, gan ES ekonomika un sabiedrība kopumā. ES pilsonība ir nevis abstrakts jēdziens, bet gan konkrēts statuss, kas nodrošina dažādas tiesības.
 
Papildus informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
e-pasts: juta.steinerte[at]esmaja.lv.
Share on Facebook Tweet