Rakstos

Drukāt

Bankas aicina savlaicīgi plānot norēķinus Jaungada naktī

.

eiro LVGatavojoties Jaunajam gadam, kad notiks Latvijas pāreja uz eiro, bankas saviem klientiem iesaka savlaicīgi izplānot norēķinus šajā naktī.
 
Atgādinām, ka nauda banku kontos no latiem uz eiro pārejas naktī konvertēsies automātiski pēc valsts fiksētā kursa un bez papildu maksas. Savukārt vēl divas nedēļas pēc 1. janvāra iedzīvotāji varēs norēķināties latos par precēm un pakalpojumiem, atlikumu saņemot eiro.
 
SWEDBANK PAKALPOJUMI
No šī gada 20. decembra līdz 2014. gada 12. janvārim būs slēgti Swedbank klientu informācijas centri (KIC). Šajā laikā Swedbank aicina saviem klientiem finanšu jautājumus kārtot internetbankā, telefonbankā, zvanot pa tālruni 67444444 vai tuvākajās Swedbank filiālēs.
Maksājumi
Swedbank aicina savus klientus nepieciešamos maksājumus internetbankā veikt līdz 30. decembra plkst. 12:30, kā arī neplānot karšu norēķinus ap pusnakti, kad notiks karšu pāreja uz eiro. Turklāt, ja svētkos iecerēts doties ārpus Latvijas, ieteicams paturēt prātā arī iespējamās laika joslu atšķirības.
Bankomāti
30. decembrī Swedbank bankomātus pakāpeniski sāks izslēgt, lai sagatavotu eiro ieviešanai, un šis process tiks pabeigts 31. decembrī plkst. 20.00. Pēc izslēgšanas bankomāti nedarbosies līdz 1. janvārim, jo atbilstoši likumam eirovalūtas nauda drīkst nonākt apgrozībā tikai pēc pārejas brīža.
1. janvārī ap plkst. 1.00 naktī bankomāti tiks atkal ieslēgti, un no tiem varēs izņemt naudu jau eirovalūtā. Daļa naudas iemaksas bankomātu vēl divas nedēļas pēc 1. janvāra pieņems latus. Uz tiem tiks izvietoti speciāli apzīmējumi.
Internetbanka
Swedbank internetbankas darbība, lai pārceltu uz eiro, tiks apturēta 31. decembrī plkst. 19.00, bet atjaunota – 1. janvārī no rīta. 1. janvārī ap plkst. 6.00 jau varēs apskatīt konta bilanci, savukārt līdz plkst. 12.00 dienā būs pieejami arī maksājumu pakalpojumi.
Laika posmā no 31. decembra plkst. 19.00 līdz 1. janvāra plkst. 12.00 būs pārtraukums arī mobilo telefonu priekšapmaksas karšu papildināšanā, un būs neaktīva arī internetbankas mobilā aplikācija.
 
SEB BANKAS PAKALPOJUMI
Ievērojot oficiālās svētku dienas gadumijā, papildu ierastajam darba laikam SEB bankas filiāles strādās:
- pirmssvētku dienās – 23. un 30. decembrī, kā arī sestdienās – 28. decembrī, 1. un 4. janvārī – strādās visas SEB bankas filiāles;
- Ziemassvētku dienās – 24., 25. un 26. decembrī – bankas pakalpojumi būs pieejami SEB bankas filiālēs tirdzniecības centros Alfa, Damme, Origo un Spice;
- Vecgada dienā 31. decembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 15.00 būs atvērtas visas SEB bankas filiāles.
Maksājumi
Ja vien uzņēmēja un klienta konts atrodas dažādās bankās, tad pēdējais brīdis, lai veiktu latu pārskaitījumus uz citām bankām Latvijā, ir 30.12.2013. plkst. 13.30. Savukārt, ja uzņēmēja un klienta vai sadarbības partnera konti ir SEB bankā, pārskaitījumus SEB bankas ietvaros varēs īstenot vēl arī 31.12.2013. līdz brīdim, kad banka uzsāks tehnisko pāreju uz eiro. Pēc 01.01.2013. visi ienākošie un izejošie maksājumi latu valūtā tiks atteikti.
Pēc 1. janvāra līdz ar eiro ieviešanu līdzšinējiem starptautiskajiem SEPA jeb vienotajā eiro maksājumu telpā veiktajiem maksājumiem komisijas maksa tiks pielīdzināta pašreizējiem iekšzemes latu maksājumiem, kas ir lētāki nekā līdzšinējie eiro maksājumi. Tas nozīmē, ka vietējie maksājumi paliks līdzvērtīgi esošajiem, bet līdzšinējie starptautiskie SEPA maksājumi, pievienojoties vienotajai eiro valūtas zonai, kļūs iedzīvotājiem izdevīgāki.
Bankomāti
Uzkrātās latu banknotes savā kontā varēs iemaksāt jebkurā SEB bankas iemaksas bankomātā līdz 14.01.2014. Pēc 14.01.2014. bankomātos varēs iemaksāt tikai eiro. Savukārt skaidras naudas izmaksa gan filiālēs, gan bankomātos tiks nodrošināta tikai eiro valūtā, jau sākot ar 01.01.2014. Šobrīd plānots, ka izmaksas bankomāti nebūs pieejami tikai pāris minūšu pirms un pēc pusnakts, kamēr notiek tehniskā sistēmu pāreja uz eiro. Arī iemaksas/izmaksas bankomāti būs pieejami pāris minūšu pēc pusnakts.
 
Swedbank un SEB banka
 
Share on Facebook Tweet