Rakstos

Drukāt

Internātpamatskolas bērniem vasaras piedzīvojums Krimuldā

.

Nometne gaisa balons 500No šī gada 5. līdz 14.jūlijam labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv" rīkoja vasaras nometni „Krimuldas vasara" Piejūras internātpamatskolas izglītojamiem – bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem un sociālās atstumtības riskam pakļautiem.
 
Jau otro gadu tikāmies ar šī skolas skolēniem, lai kopīgi 10 dienas pavadītu radoši un attīstoši darbojoties, ejot pārgājienos, dodoties ekskursijās, sarunājoties un aktīvi atpūšoties.
 
Nometne norisinājās gleznainajā Siguldas apkaimē. Dzīvojām Krimuldas muižā, kas tagad ir arī rehabilitācijas centrs. Gandrīz katru dienu devāmies pārgājienos un ekskursijās, apskatot vietējos kultūras un dabas dārgumus. Baudījām muzikālās brokastis „Bēthovens un Sigulda" Siguldas Jaunās pils dārzā, apskatījām Siguldas pilsētu, viesojāmies pie smilšu gleznu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka, cēlāmies pāri Gaujas senlejai ar Siguldas gaisa trošu vagoniņu, devāmies pārgājienos uz Krimuldas viduslaiku pili, Gūtmaņa alu un Velnalas klintīm, Turaidas pils muzeja rezervētā piedalījāmies aizraujošā orientēšanas spēlē, savukārt Siguldas viduslaiku pilī paši izmēģinājām bruņinieku cīņu elementus. Vienu dienu pavadījām, baudot sauli un jūru Saulkrastu un Skultes jūrmalā. Apmeklējām Balto kāpu un Saulkrastu Velo muzeju.
 
Trīs reizes nometnes laikā mūs apciemoja dažādi kanisterapijas (suņu terapijas) speciālisti. Bērni kopā ar suņiem veica dažādus uzdevumus, mācoties sadarboties, būt uzmanīgiem, nesteidzīgiem un saprotošiem.
 
Nometnes laikā daudz darbojāmies radoši, veidojot gleznas no interesantiem materiāliem, darbojoties ar mālu, zīmējot savus iespaidus, gatavojot greznumlietiņas. Vienu no radošajām dienām pavadījām filcējot un gatavojot apsveikumus un kastītes galerijas „Lolitas skapis" meistarīšu vadībā.
 
Neiztrūkstoši "Palīdzēsim.lv" nometnēs notiek arī ballītes un karnevāli! Par vienu fantastisku pēcpusdienu parūpējās atraktīvā Jogita Pūpola kopā ar savu aģentūru. Savukārt gaviļnieka Jura dzimšanas dienas ballīti paspilgtināja dziedātājas Lienes Šomases viesošanās nometnē.
 
Nometne Krimulda suni 600
 
It kā jau pasākumu nebūtu gana, vēl vienu pārsteigumu mums sagādāja „Gaisa baloni", ļaujot visiem nometnes dalībniekiem baudīt krāšņo skatu, kas redzams paceļoties gaisa balonā!
 
Nometnē arī aktīvi sportojām. Vienu dienu pie mums ciemojās Latvijas BodyArt skola, novadot fantastisku nodarbību, kas sagādāja kustību prieku ikvienam dalībniekam. Nenogurdināmie puiši priecājās par Ķekavas florbola komandas viesošanos nometnē, kad varēja kārtīgi izskraidīties un nenogurstoši spēlēt florbolu, futbolu un volejbolu.
 
Brīvajā laikā ar bērniem un jauniešiem daudz sarunājāmies, krāsojām, zīmējām, likām puzles, kā arī spēlējām galda un aktīvās sporta spēles. Šiem bērniem ir ļoti svarīgas ne tikai visas iepriekšminētās nodarbības, bet arī vienkāršas sarunas ar pieaugušajiem, kuri viņu uzklausa, saprot un atbalsta.
 
Nometne bija neatsverams ieguvums un jauna pieredze ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī nometnes organizatoriem un audzinātājām.
 
Vissirsnīgākie paldies par šīm desmit dienām: viesmīlīgajam rehabilitācijas centram "Krimuldas muiža" un Mārītei, Allai, Dacei, Jānim, kafejnīcai „Milly" par gardajām ēdienreizēm un Ivetai personīgi. Paldies audzinātājām – Dacei, Sigitai, Kristīnei, Solvitai, Indrai un brīvprātīgajai Klintai par sirdsiltumu un neatsveramo ieguldījumu šo bērnu turpmākajā attīstībā. Paldies brīvprātīgajām – Baibai un Lienei – par darbošanos ar bērniem! Liels paldies „Gaisa baloniem" un personīgi Ventam Doriņam par pārsteigumu! Paldies Latvijas BodyArt skolai un Anitai Rezevskai par nodarbību, gaļas pārstrādes uzņēmumam „Nākotne" par piknika desiņām, SIA „Fazer Latvija" par maizīti un našķiem, „Augļu servisam" par dārzeņiem un augļiem, „Ādažu čipsiem" par gardumiem! Paldies visiem, visiem atsaucīgajiem Siguldas, Krimuldas un Turaidas iedzīvotājiem, darbiniekiem un viesiem par mūsu nometnes sirsnīgo un saprotošo uzņemšanu!
 
Nometne varēja notikt, pateicoties Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar funkcionālajiem traucējumiem integrācijai izglītībā Carnikavas un Saulkrastu novados" atbalstam.
 
ESF visi logo
 
Palīdzēsim.lv komanda