Rakstos

Drukāt

Jauno baznīcu cels Carnikavas centrā

.

Carnikavas baznicas Laivu maja kino vakars 2Ādažu evaņģēliski luteriskās draudze Carnikavas XVIII Nēģu svētkos 24. augustā oficiāli paziņoja, ka jaunā Carnikavas baznīca tiks celta Carnikavas novada centrā, līdzās Svētku laukumam pie tā sauktās “Laivu mājas”, kur pēc vēsturiskā koka dievnama Siguļos zaudēšanas ugunsnelaimē 2017. gada 10. decembrī draudze pulcējas un notur dievkalpojumus.


Draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons pirms nēģu zupas dalīšanas svētkos uzrunāja klātesošos, un jau tradicionāli par iespēju nobaudīt nēģu zupu tika vākti ziedojumi baznīcai. Šogad nēģu zupas akcijā ziedoti 1176,23 eiro, ko izlietos baznīcas celtniecības atbalstam.

Tika izvērtēti vairāki varianti, iespējamās izmaksas un novada attīstības vīzija, kā arī citi būvniecības tehniskie aspekti potenciālajās vietās, līdz nonāca pie secinājuma, ka baznīcas celšanai tieši šī vieta ir vispiemērotākā. Novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu. Šo ieceri atbalsta gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki.

Kopš uguns nelaimes draudzei Carnikavā ir bijusi jauna sanākšanas vieta – ar vietējo uzņēmēju vēlību tai tika uzticēta “Laivu māja”, kas atrodas Carnikavā, Stacijas ielā 21 pie gājēju un velosipēdistu tilta pār Gauju. “Šī vieta sākotnēji kļuva par patvērumu draudzei. Tagad, nu jau mūsu Laivu māja, ir pārtapusi par kapelu ar ļoti patīkamu atmosfēru. Draudze šo vietu ir iemīlējusi un tāpēc nolēma šeit blakus arī celt jauno baznīcu. Vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka - vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē. Šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb “Svētā Jēkaba ceļš”. Te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs. Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei, ” atklāj mācītājs Ivars Jēkabsons.

Draudzes vadība informē, ka jaunās baznīcas uzcelšanai šobrīd jau saziedoti 37 000 eiro, notiek aktīvi projekta sagatavošanas darbi, tomēr galvenais darbs tiekot ieguldīts, lai Carnikavā atjaunotu un celtu pašu draudzi un vairotu tur garīgo dzīvi.

Jau vēstīts, ka 2017. gada otrā Adventa svētdienas rītā līdz pamatiem nodega gandrīz pilnība restaurētais 300 gadu senais Carnikavas koka dievnams Siguļos. Šī ugunsnelaime aizslaucīja vairāk nekā 10 gadu ilgus pūliņus un vairāk nkā 100 tūkstošu eiro ieguldījumus. Policijas izmeklēšanā tā arī neizdevās noskaidrot iemeslus, kas notika tajās dienās, kamēr restauratori bija prom. Netika atrasti arī tehniski aizdegšanās iemesli, bet aizdomas par ļaunprātību paliekušas tikai aizdomas.

Draudzes pateicas visiem par morālu un materiālu atbalstu dievnama celtniecībai Carnikavas novadā! Ziedot var, veicot pārskaitījumu: Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze, Adrese: Baltezera baznīca, Ādažu novads, LV-2164; reģ. Nr. 90000345040; LV39UNLA0002000701636; norāde: “Carnikavas baznīcas celtniecībai”.

Šo piektdien, 13. septembrī plkst. 21.00 Carnikavas baznīca aicina uz Brīvdabas kino vakaru pie Laivu mājas Carnikavā, Stacijas ielā 21, kur izrādīs filmu "Par cilvēkiem un Dieviem". Ieeja par ziedojumiem Carnikavas baznīca celtniecībai, līdzi aicina ņemt nelielu groziņu ar cienastu, kā arī pledu vai mēteli.

M. Romanova-Jēkabsone

Share on Facebook Tweet