Rakstos

Drukāt

22. septembrī aicinām piedalīties Piekrastes tīrradē Carnikavas novada pludmalē

.

Carnikavas karte tirradeVides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra” ikvienu aicina pievienoties iniciatīvai “Piekrastes tīrrade”, kuras laikā šī gada septembrī kopīgiem spēkiem tiks sakopta visa 500 km garā Latvijas piekraste. 22. septembrī šī akcija norisināsies Carnikavas novada piekrastē.

Iniciatīvas nosaukumā ietvertais vārds ticis radīts īpaši šim pasākumam. Salikteni “tīrrade” veido vārdi “tīrs” un “radīt”, ar tiem izceļot vienojošo un iedvesmojošo ideju par tīras vides radīšanu, vīziju par tīru un sakoptu piekrasti.

Piekrastes tīrrade sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, Latvijas Ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide, septembrī notiks katru sestdienu. 1. septembrī tiks sakopta Liepājas, Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala. 8. septembrī – Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī – Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, 29. septembrī dāvināsim Latvijai tīru Jūrmalas un Rīgas piekrasti.

“Mēs esam pieraduši, ka pludmale ir teju rokas stiepiena attālumā, un to uztveram par pašsaprotamu mums piederošu vērtību. Iespējams, tāpēc daudzi pret to izturas nevērīgi. Taču attiecības ar jūru, tāpat kā jebkuras attiecības, ir jākopj, un tāpēc es vēlos visus aicināt piedalīties tīrradē, sakopjot to, kas palicis pēc nevērīgām attiecībām ar jūru. Nevis nomest, bet pacelt, nevis atstāt, bet satikt!” saka Kristīne Virsnīte, TV raidījuma vadītāja un viena no Piekrastes tīrrades vēstnesēm.

Visos novados sakopšanas darbi noritēs pēc vienota plāna – sāksies pulksten 10.00 un noslēgsies 14.00. Attiecīgajā sestdienā pulksten 10.00 tīrrades dalībniekiem jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņus sagaidīs kāds no posmu koordinatoriem. Ikvienam tiks izsniegts maiss un cimdi, būs drošības instruktāža un tiks pavēstīts sakopšanas darbu plāns. Katram Piekrastes tīrrades dalībniekam tiks piešķirti divi atšķirīgi maisi – viens plastmasas atkritumiem, otrs – pārējiem atkritumiem. Sadarbībā ar AS “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros.

Lai darbs noritētu efektīvāk, Carnikavas novada piekraste ir sadalīta sešos dažāda garuma posmos. Katram dalībniekam ir iespēja pieteikties uz tīkamāko posmu, reģistrējoties www.tirrade.lv vai zvanot pa tālruni 26722484 (Aigai). Savlaicīga reģistrācija ir svarīga, jo tā organizatoriem ļauj pēc iespējas agrāk un optimāli saplānot cilvēku noslodzi visā novada piekrastē. Aicinām pieteikties gan individuālos dalībniekus, gan ģimenes, darba kolektīvus, deju kolektīvus, koruss, biedrības, kopienas vai organizācijas utml. Pēc pasākuma pulksten 14.00 Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7 pasākumu dalībniekus cienās ar zupu, kas sarūpēta ar novada jaunā sadzīves atkritumu apsaimniekotāja “Clean R” atbalstu.

Carnikavas novada pašvaldība aktīvi iesaistās Piekrastes tīrradē – informatīvi pirms notikuma un pēc tā, kā arī pēc pasākuma palīdzot savāktos atkritumus nogādātu uz izgāztuvēm.

Piekrastes tīrrades posmi Carnikavas novadā:
1. Kalngales pludmale–Rīgas pilsētas robeža (2,01 km).
2. Kalngales pludmale–Eimuru kanāls Garciemā (3,33 km).
3. Eimuru kanāls Garciemā–Carnikavas pludmale Jūras ielas galā (4,16 km).
4. Carnikavas pludmale Jūras ielas galā–Gaujas ieteka (2,49 km).
5. Gaujas pludmale–Gaujas ieteka (0,77 km).
6. Gaujas pludmale–Lilastes upes ieteka pie novada robežas ar Saulkrastu novadu (3,94 km).

S. Rībena

Carnikavas karte tirrade

Share on Facebook Tweet