Rakstos

Drukāt

FOTO: Nosvinētas 10. Kalngales "Kaimiņu dienas"

.

Kaimindienas2018 960121. jūlijā Kalngalē norisinājās 10. “Kaimiņu dienas” pasākumi. Jau no paša rīta kalngalieši svētkus ieskandināja ar gājienu cauri ciemam kluba “Erceni” jātnieku eskorta un dziesmu pavadībā, kura noslēgumā Putnu parkā viņus svinīgi sagaidīja pūtēju orķestris “Līgatne”.

Kalngale jau kopš kolhoza “Ādaži” laikiem bijis aktīvs ciems ar savām pulcēšanās un svētku svinēšanas tradīcijām. Šīs tradīcijas kopā ar jaunām vēsmām pirms desmit gadiem atdzimušas Kalngales “Kaimiņu dienās”, kurās cieminieki un kaimiņi pa dienu sacenšas spēkā un veiklībā, bet vakarā sapulcējas kopīgām svinībām un dančiem.

Katram pasākumam pie šūpuļa stāv kāds cilvēks, kurš ar savu ideju un gribu darboties parauj līdzi arī citus. Par to svētku jubilejas reizē īpaši sumināja kalngaliešus Maigu Gubāti un Pjotru Špakovu. Taču svētki top, līdzdarbojoties daudziem, un par to pateicība arī kalngalietim, ilggadējam sporta programmas rīkotājam un tiesnesim Jānim Spoģim, aktīvajiem Kalngales senioriem, kas visos svētkos cienājuši viesus ar pankūkām vai gardu zupu, un Gunitai Dzenei no Kalngales dienas centra “Kadiķis”. Arī šīgada svētku dalībnieki var pateikties senioru dāmām par gardo austo zupu, kas karstajā dienā lieliski iederējās.

Svētku koncertā uzstājās novada bērnu popgrupa “Jūras zaķi”, dejoja Kalngales un Carnikavas dāmu deju grupas “Gaujmaliete” un vairākas dziesmas klātesošajiem veltīja dziedātāja no Kalngales Patriša.

Šogad pirmo reizi “Kaimiņu dienās” notika konkurss bērniem "Kalngales Mini Miss un Misters 2018", kas iesākās ar triju pašu mazāko kalngaliešu iznācienu – viņi pilntiesīgi varēs startēt konkursā kādās no nākamajām “Kaimiņu dienām”. Savukārt katrs no septiņiem konkursa dalībniekiem uzstājās klātesošajiem ar priekšnesumu – deju, dziesmu vai dzejoli. Uzstāšanos vērtēja žūrija: mūzikas pedagoģe un folkloriste Anita Vestmane, pašvaldības izglītības speciāliste Antra Krasta un deju pedagoģe, konkursa “Latvijas vecmāmiņa 2017” titulu “2.Vecmāmiņa 2017” un “Vecmāmiņa – talants 2017” ieguvēja Ināra Vonda, kas arī noteica nomināciju sadalījumu. Arī skatītāji varēja paust savu viedokli, ar savu balsojumu nosakot skatītāju simpātiju balvas ieguvēju.

Konkursa "Kalngales Mini Miss un Misters 2018" rezultāti:

“Kalngales Mini Mīļumiņš 2018” un “Kalngales Mini Smaids 2018” – Marija Špakova
“Kalngales Mini Skanīgākā balss 2018” – Viktorija Gabriela Štelmahere
“Kalngales Mini Atraktivitāte 2018” – Monta Čulkstēna
“Kalngales Mini Talants 2018 un "Kalngales Mini Elegance 2018” – Danija Gubāte
“Kalngales Mini Foto 2018", “Kalngales Mini Personība 2018 “ un “Kalngales Mini Skatītāju simpātija 2018” – Enija Pope
“Mini Miss Kalngale 2018” – Megija Gubāte
“Mini Misters Kalngale 2018” – Arvis Kraucis

Pēc balvu pasniegšanas konkursa laureātiem par godu deju grupa “Bitīte Maija” nodejoja atraktīvu un akrobātisku deju. Ar paraugdemonstrējumiem pasākumu kuplināja novada panākumiem bagātā kamanu suņu sporta komanda “Dog Sport Carnikava”. Svētku jaunākos dalībniekus priecēja izjādes ar kalngaliešu Akmentiņu ģimenes poniju, Sarmītes Virsaites zirdziņu, kā arī Carnikavas Novapētniecības centra piedāvātā iespēja izveidot īpašo Kalngales Kaimiņdienas kolāžu un Kalngales kartītes, ko uzdāvināt vistuvākajiem kaimiņiem. Visiem svētku viesiem bija iespēja palauzīt galvu, spēlējot daudzveidīgās koka spēles.

Sporta programmā šoreiz bija iekļautas trīs disciplīnas – pludmales volejbols, ielu basketbols un kvadricikla vilkšana, kurās sacentās astoņas komandas divās apakšgrupās – “Savējie, “Kaimiņpuikas 1”, “Priežulejas”, “International”, “Abi krasti”, “Kabači”, “Kaimiņpuikas 2” un “Pirāti”. Pludmales volejbolā 3. vietu izcīnīja “Kabači”, bet finālspēlē “Abi krasti” pieveica “Savējos”. Sacensību turpinājumā, komandas izspēlēja ielu basketbola turnīru, kur 1. vietā ierindojās “Kabači”, 2. – “Kaimiņpuikas 2”, 3. – “Abi Krasti”.

Izšķirošie notikumi uzvarētāju noteikšanai kopvērtējumā norisinājās kvadricikla vilkšanā (ar laika kontoli; startē četri dalībnieki – divi sēž uz kvadracikla, divi velk). Šajās sacensībās pārliecinoši uzvarēja komanda “Kaimiņpuikas 2”, otrie palika “Pirāti”, trešie – “Kabači”.

Sacensību kopvērtējumā uzvarēja ķomanda “Kabači” (7 punkti), otrajā vietā “Kaimiņpuikas 2” (9 punkti), trešajā vietā “Abi krasti” (10), un aiz viņiem seko “Savējie” (14), “Pirāti” (14), “Priežulejas” (15), “Kaimiņpuikas 1” (17) un “International” (22).

10. Kalngales “Kaimiņu dienu” Ceļojošo kausu (vērtējums tikai kalngaliešu komandām) izcīnīja komanda “Kaimiņpuikas 2”, kuriem jau pēc gada šis tituls būs jānosargā sīvā konkurencē.

Kā allaž, norisinājās arī zolītes turnīrs, kurā dalībnieki sarindojās šādā secībā: 1. vietā – Sergejs Šadrins, 2. – Aleksandrs Bartulāns, 3. – Rūdolfs Lancmanis, 4. – Vilnis Romanovskis, 5. – Jānis Bahs, 6. – Jānis Aldiņš.

Savukārt seniori šogad sacentās īpašā trīscīņā, kuras ietvaros viņiem bija jāšķiro dažādas pupiņas, pareizi jānosaka garšvielas, kā arī jau tradicionāli jāmet ķegļi. Šajās sacensībās uzvarēja pirmo vietu izcīnīja Ilga Olga Cifersone, otrajā vietā ierindojās Ina Kerele un trešajā Raisa Švarcbaha.

Pirms zaļumballes muzikālu sveicienu visiem gaviļniekiem veltīja populārās “Eolikas” dziedātājs Viktors Zemgals.

Paldies visiem sacensību un pasākuma dalībniekiem, un uz tikšanos nākamajās Kaimiņdienās!

 
Share on Facebook Tweet