Rakstos

Drukāt

Aicinām 4. maijā pulcēties pie balti klātiem galdiem Svētku laukumā Carnikavā

.

saime UZRAKSTS 14. maijā plkst.12.00 Svētku laukumā Carnikavā par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai ar īpaši austu 30 metru garu galdautu tiks svinēti Baltā galdauta svētki “Balti un brīvi”.
Aicinām Carnikavas novada iedzīvotājus pulcēties Svētku laukumā pie Viļņa Titāna pieminekļa “Atceroties” un pagājušā gada 4. maijā iestādītā Simtgades ozola, kur celsim galdā Carnikavas novada iedzīvotāju un viesu pusotra gada garumā austo 30 metru garo Carnikavas novada Balto galdautu, kā arī novadnieku darinātos māla traukus. Svētku gaitā ieturēsim kopīgu maltīti, stāstīsim stāstus, dziedāsim, dejosim un svinēsim brīvu Latviju.

Aicinām ikvienu novada iedzīvotāju tērpties tautas tērpā un kopīgajam svētku galdam sarūpēt nelielu cienastu. Ja pūrā vēl nav sava tautas tērpa, aicinām apģērbā izmantot baltu akcentu vai tautiskus motīvus.

Tieši valsts svētkos Carnikavas novadu būs sasniedzis Tautas Saimes grāmatas Vidzemes sējums. Tā ir ar roku rakstīta grāmata, ko veido Latvijas iedzīvotāji, sagaidot valsts simtgadi. Ikviens būs aicināts, personiski uzrunājot valsti, ierakstīt grāmatā savas spilgtākās emocijas, piedzīvoto un pārdzīvoto Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas kontekstā. Ierakstīt grāmatā īpaši aicināti seniori, bet ieraksta autors var būt ikviens iedzīvotājs. Savu vēlējumu iespējams izteikt arī zīmējumā, fotogrāfijā vai citādā radošā izpausmē.

Kopīgi zīmēsim lielizmēra Latvijas karogu. Darbosies “Svētku pasts”, kura laikā būs iespēja nosūtīt apsveikuma atklātnes ar Carnikavas novada pastmarkām.

Pasākuma laikā radīsim visu svētku dalībnieku kopbildi no putna lidojuma kā skaistu novada vēstures liecību nākotnei.

Būsim kopā Carnikavā un svinēsim mūsu brīvību!

Share on Facebook Tweet