Rakstos

Drukāt

Pašvaldībā darbojas bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupa

.

patrick fore 381122 unsplashFebruāra domes sēdē tika apstiprināts Carnikavas novada pašvaldības bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupas nolikums. Darba grupa darbojas, lai novērstu situācijas, kas skar bērnu tiesību pārkāpumu.
Darba grupa pašvaldībā strādājusi jau no 2012. gada, bet, vadoties pēc nesen veiktajām izmaiņām “Bērnu tiesību aizsardzības likumā”, noteikumi precizēti – mainīta oficiālo dokumentu forma un saturs. Ir apstiprināts darba grupas sastāvs (Pašvaldības policijas priekšnieks, Sociālā dienesta vadītāja, Centrālās administrācijas Izglītības un kultūras nodaļas izglītības speciālists, Carnikavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja) un noteikts rīkojums reizi mēnesī sasaukt sadarbības grupas sanāksmi. Noteikumi izveidoti, lai būtu saskaņota darbība starp pašvaldības iestādēm, kuras tieši vai netieši risina bērnu tiesību jautājumus, savukārt sadarbības grupas uzdevums ir pasargāt un mēģināt novērst situācijas, kas tieši skar bērnu tiesību aizsardzību. Institūciju darbinieki ir vērīgi pret iespējamiem pārkāpumiem, taču, tā kā paši nav tiesīgi reaģēt uz notiekošo, ziņo Sociālajam dienestam, kurš risina situāciju tālāk un skaidro lietas apstākļus jau ar iesaistītajām personām. Tāpēc, ja par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem informēta kāda cita iestāde (skola, Pašvaldības policija, bērnudārzs u.t.t.), tad arī uz šo jautājumu tiks reaģēts, jo starp iesaistītajām institūcijām ir laba iekšējā komunikācija un saskaņota darbība.

Arī iedzīvotāji var palīdzēt darba grupai, ziņojot par savām aizdomām, kas skar bērnu tiesības. Ja tiek pamanītas izmaiņas bērna uzvedībā (viņš kļūst noslēgts, nervozs u.c.), tad aicinām vērsties Sociālajā dienestā. Sazināties var rakstot e-pastu uz adresi , vai zvanot 67993101, tāpat arī iesniedzot iesniegumu vai klātienē ierodoties Sociālajā dienestā (Stacijas iela 5, Carnikava).

Foto: Patrick Fore, Unsplash.com

 

Share on Facebook Tweet