Rakstos

Drukāt

No 1. jūnija aizliegts peldēties Ummja ezerā

.

Dortmana lobelija 800Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka vairākas ūdenstilpes mūsu valstī ir ļoti īpašas – tās ir pēdējais patvērums retām un strauji izzūdošām dabas vērtībām, un tāpēc tajās jārēķinās ar dažiem ierobežojumiem. Viena no šādām dārgumu krātuvēm ir Piejūras dabas parkā esošais Ummja ezers, kurā aizliegts peldēties un atrasties ar laivu no 1. jūnija līdz 15. augustam.
 
Tas ir tikai viens no dažiem Latvijā vēl atlikušajiem oligotrofajiem jeb dzidra ūdens ezeriem, un tajā aug tikai šādos ezeros sastopams augs Dortmaņa lobēlija — vienīgā Latvijā sastopamā Lobēliju dzimtas suga, kas ir ļoti reta un tādēļ īpaši aizsargājama. Pēdējo 100 gadu laikā ezeru aizaugšanas un ūdens piesārņošanas dēļ šis augs izzudis jau vairāk nekā 20 Latvijas ezeros. Lai netraucētu šī trauslā un neparastā auga ziedēšanu, atgādinām, ka jau desmito gadu ir spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 204 "Dabas parka "Piejūra" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi", kuros noteikts aizliegums peldēties un atrasties ar laivu Ummja ezerā no 1. jūnija līdz 15. augustam.
 
Dabas aizsardzības pārvalde aicina šajā laikā Ummja ezera krastus izmantot tikai skaistai pastaigai, bet atpūtai uz ūdens un pie tā izvēlēties citu ūdenstilpi tuvākajā apkārtnē. Piemēram, Lilastes ezeru, Dzirnezeru, Pulksteņezeru, Kadagas ezeru, Lielo un Mazo Baltezeru, Rīgas jūras līča pludmales un Gaujas krastus.
 
Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori un pašvaldības darbinieki, uzraugot normatīvo aktu ievērošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, katru gadu kontrolēs arī iepriekš minēto ierobežojumu ievērošanu Ummja ezera apkārtnē.
 
Vairāk ar dabas parka "Piejūra" individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem var iepazīties tīmekļa vietnē www.likumi.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvalde
 
 
Share on Facebook Tweet