Rakstos

Drukāt

No 1. maija mežos izsludināts ugunsnedrošais periods

.

ugunsgreksValsts meža dienests no šī gada 1. maija izsludinājis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā. Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, noteikti daži aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot sodu.
 
Uzturoties mežos un purvos aizliegts:
- nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
- kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
- atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
- dedzināt atkritumus;
- braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.
 
Meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekiem ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā, meža īpašnieka pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statiska liecina, šogad ir reģistrēti jau 54 meža ugunsgrēki, kuros uguns skārusi mežus 33,2 hektāru platībā, to skaitā 5,9 hektāru platībā nodegušas jaunaudzes.
 
2016. gadā meža ugunsgrēki dzēsti 641 reizes 467 hektāru platībā. 75,7% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 15,7% gadījumu tā ir bijusi ļaunprātīga dedzināšana.
 
Esiet uzmanīgi ar uguni un saudzējiet savu un citu meža īpašumu!
 
Carnikavas novada pašvaldības policija
 
Foto: I. Evertovskis
Share on Facebook Tweet