Rakstos

Drukāt

Kopš gada sākuma suņiem jābūt reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu bāzē

.

Suns 800Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību kopš šī gada 1. janvāra visiem suņiem jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu (LDC) bāzē.
 
Šie noteikumi paredz, ka suņa īpašniekam jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma (mikročips), un tas būtu reģistrēts datubāzē, kas ir valsts vienotās informācijas sistēmas "Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēma" sastāvdaļa.
 
LDC noteiktā maksa par reģistrāciju ir 3,50 eiro. Reģistrāciju var veikt arī Carnikavā, pašvaldības aģentūrā "Carnikavas Komunālserviss" (Stacijas ielā 7). Reģistrējot ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, suņa pase un kvīts par LDC nomaksātiem 3,50 eiro (maksājumu var veikt arī Carnikavas pasta nodaļā).
 
Suni var reģistrēt arī LDC Rīgā, Republikas laukumā 2 un elektroniski, nosūtot uz e-pastu aizpildītu un ar drošu elektronisko parakstu parakstītu Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas veidlapu, kas pieejama www.ldc.gov.lv vai, izmantojot portāla www.latvija.lv pakalpojumu "Iesniegums iestādei". Iesniegumam jāpievieno maksājumu apliecinošs dokuments – 3,50 eiro par viena dzīvnieka reģistrāciju.
 
Ja  sunim nav mikroshēmas un tas nav reģistrēts, suņa īpašnieks var tikt administratīvi sodīts.
 
Carnikavas Komunālserviss
Share on Facebook Tweet