Rakstos

Drukāt

Kas jāievēro, dodoties pēc Ziemassvētku eglītes

.

EglitesTuvojas Ziemassvētki un Jaunais gads, un gandrīz katrā māja būs svētku eglīte – pirkta tirgū, izvēlēta veikalā podiņā, lai pēc tam pavasarī tiktu stādīta dārzā kā rotājums, vai arī noskatīta kādā mežā. Lai gājiens pēc Ziemassvētku eglītes nepārvērstos par nepatīkamu piedzīvojumu, pašvaldības policija atgādina dažus noteikumus, kuri obligāti jāievēro.
 
Pirms dodaties uz mežu, lai nocirstu eglīti, noskaidrojiet, kam tas pieder. Visprecīzāk šo informāciju var uzzināt VAS „Latvijas Valsts meži" vai Valsts meža dienesta mežniecībās.
 
VAS „Latvijas Valsts meži" atļauj nocirst vienu eglīti „Latvijas Valsts mežiem" piederošajās teritorijās, ja tiek ievēroti trīs galvenie priekšnosacījumi:
- eglītes celma caurmērs ir mazāks par 12 cm, kas parasti atbilst 2 – 3 metru garai eglei,
- eglītes kategoriski aizliegts zāģēt jaunaudzēs,
- eglītes drīkst zāģēt uz stigām, grāvmalās, zem elektrolīnijām un cita veida komunikācijām.
 
Mūsu novada teritorijā atrodas dabas parks „Piejūra", kur ir aizliegts cirst eglītes. Privātā mežā drīkst cirst eglītes tikai tā īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, bet citiem bez īpašnieka atļaujas nav tiesību tur nocirst svētku egli.
 
Lai gatavošanās svētkiem nepārvērstos sarūgtinājumā un nepatīkamās sarunās ar amatpersonām, kas kontrolē eglīšu ciršanu mežos, ievērosim šos dažus norādījumus. Vienmēr atcerēsimies, ka ar savām darbībām varam nodarīt lielu postu apkārtējai videi.
 
A/s "Latvijas valsts meži" padomus par svētku eglītēm lasiet ŠEIT.
 
Carnikavas novada pašvaldības policija
Share on Facebook Tweet