Rakstos

Drukāt

FOTO: Carnikavieši Likteņdārzā iestāda ozolu un ziedo Lielā kalna izveidei

.

Liktendarzs 218. augustā Carnikavas novada pašvaldības vadība kopā ar novada politiski represētajiem cilvēkiem un senioriem iestādīja ozolu Likteņdārza amfiteātrī, turpinot 2013. gadā aizsākto Ozolu godasardzes izveidi.
 
Šajā dienā arī norisinājās septītais "Top Latvijas Likteņdārzs!" labdarības pasākums, kura mērķis šogad ir vākt zemi un līdzekļus Likteņdārza Lielā kalna izveidei. Tajā simboliski būs arī daļiņa Carnikavas novada, jo gandrīz katrs no carnikaviešiem lielākos vai mazākos maisiņos uz Likteņdārzu bija atvedis līdzi zemi un kādu akmeni.
 
Svinīgajā brīdī par godu notikumam klātesošos pašvaldību cilvēkus un politiski represētos uzrunāja Kokneses novada mērs un Kokneses fonda padomes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kurš Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Jurēvicai, kā arī citiem klātesošajiem pašvaldību vadītājiem pasniedza Pateicības apliecinājumus par novadu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā.
 
„Šobrīd ozolu godasardzē jau ir iestādīti 37 ozoli no 39. Paldies visām represēto biedrībām, kuras piedalījās stādīšanā un ir „kņudījušas" savas pašvaldības atbalstīt Likteņdārzu. Paldies pašvaldībām un to vadītājiem, kas atbalstīja ozolu godasardzes izveidi. Strādāsim tālāk, lai iesāktais tiktu pabeigts un uz Latvijas simtgadi būtu mūsu visu kopīga dāvana mūsu valstij."
 
Latvijas Politiski represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais klātesošos aicināja pasapņot, kā iestādītie ozoliņi izskatīsies pēc 10 vai pat 50 gadiem: „Ozoli pāraugs akmeņu mūri un stāvēs goda sardzē ne tikai pār represēto likteni. Mēs esam vien neliela kopiņa Latvijas liktenī, un šis nav raudu mūris.''
 
G. Resnā kungs arī aicināja pašvaldības būt solidāriem, lai rūpes par Likteņdārzu negultu galvenokārt uz Kokneses novada pleciem: „Ticu [Kokneses] fondam un Koknesei, bet apzinos, ka ziedojumus vākt ir arvien grūtāk. Pašvaldību savienībai būtu jāatrod līdzekļi, lai šajās rūpēs atbalstītu Kokneses novadu".
 
8. augustā astoņas Latvijas pašvaldības amfiteātrī iestādīja sešu ozoliņus. Gandrīz katrs klātesošais centās pielika savu roku stādīšanai. Dienas turpinājumā novadnieki iepazina Likteņdārzu un vakarā sagaidīja skaisto labdarības koncertu, kuru ar savu klātbūtni pagodināja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
Carnikavas novada Represēto apvienības vadītāja Aina Sakne pēc notikuma pauda gandarījumu par braucienu uz Likteņdārzu: „Esmu ļoti iepriecināta par Carnikaviešu atsaucību un Carnikavas novada vadības dāvāto iespēju nokļūt Likteņdārzā. Tie represēti carnikavieši, kas šajā karstajā vasaras dienā jutās labi, atbrauca. Stādot ozolu, mēs katrs centāmies paņemt lāpstu un simboliski piedalīties stādīšanai. Ceru, ka pēc tik sirsnīgas attieksmes Carnikavas ozols augs liels un kuplos par piemiņu tiem daudzajiem represētajiem, kuriem nav kapu kopiņas, kuri palika kailajā stepē, Ziemeļos vai kur citur izsūtījumā. Mēs fiziski varam aiziet, bet dvēsele paliek. Un, es domāju, tās citas dvēselītes šodien bija kopā ar mums – tāpēc mēs jutāmies tik pacilāti ozola stādīšanas brīdī, kas ir veltīts arī aizgājušajiem represētajiem".
 
Carnikaviešu iestādīto ozolu Likteņdārza amfiteātrī var atrast pa labi no ieejas – tas no celiņa puses ir trešais pēc kārtas. Līdzās tam ir iesprausta piemiņas plāksnīte. Ja gadās būt Likteņdārzā, apraugiet, kā ozols aug.
 
 
I.Cerbule
 
Liktendarzs 15
Share on Facebook Tweet