Rakstos

Drukāt

Vai mājas pagalmā atļauts kurināt ugunskuru?

.

uguns grils 800Ir sācies atvaļinājumu laiks un daudzi to izmanto, lai sakoptu savus piemājas dārzus, vasarnīcas u.c. Atgādinām, ka Carnikavas novadā ugunskuru atļauts kurināt savā mājas pagalmā tā, lai tas netraucētu citām personām, un jāņem vērā, ka ugunskurs ir nepārtraukti jāpieskata.
 
Ugunskurā nevajag dedzināt sadzīves atkritumus, piemēram, polimēru plēves un plastmasas, jo tā rezultātā izdalās dažādas cilvēka veselībai kaitīgas un ļaundabīgus audzējus izraisošas vielas, kas nosēžas arī tuvākajā apkārtnē – piemēram, turpat uz piemājas dārzā augošajiem āboliem, kurus vēlāk paši apēdīsim.
 
Gadījumos, kad ugunskurs traucē kādai personai, vainīgais var tikt saukts pie administratīvās atbildības par saistošo noteikumu pārkāpumu. Savukārt sabiedriskās vietās kurināt ugunskurus ir stingri aizliegts, izņemot šim nolūkam īpaši ierīkotās vietās. Šobrīd mūsu novadā tādas ir trīs: labiekārtotā atpūtas vieta Carnikavā pie Gaujas, Atpūtas ielā 20 un Novadpētniecības centra, kā arī Sidrabsaliņā, pie Dzirnezera. Atgādinām, ka Piejūras dabas parkā, kas ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kurināt ugunskurus nav atļauts.
 
Carnikavas novada pašvaldības policija
Share on Facebook Tweet