Rakstos

Drukāt

FOTO: Carnikavā nosvinēti Zvejnieksvētki

.

Zvejnieksvetki 2015 72Sestdien, 11. jūlijā, Carnikavā plaši un skanīgi tikai nosvinēti Zvejnieksvētki, kas pulcēja gan novadniekus, gan tuvākus un tālākus viesus.
 
Jau no pulksten astoņiem svētku gadatirgū varēja iegādāties Latvijā ražotus gardus produktus, amatniecības izstrādājumus un citas saimniecībā noderīgas lietas. Visas dienas garumā varēja piedalīties daudzveidīgās sporta aktivitātēs, bija īpašas atrakcijas bērniem, bet vakarā muzikāli izklaidējoša programma Carnikavas parkā.
 
Zvejnieksvētkus Carnikavas parkā kopā ar „Maskačkas spēlmaņiem" svinīgi atklāja Jūras māte ar savām meitām, kas bija ieradusies viesos, lai sveiktu svētku dalībniekus, Gaujas un jūras zvejniekus un tos, kuru senči ir veduši savas laivas jūrā, lai gūtu Jūras mātes bagātības.
 
Zvejnieksvetki 2015 35
 
Jūras māte devās uz Novadpētniecības centru, kur viņu sagaidīja vecais Carnikavas zvejnieks ar savu dēlu. Kad zvejnieks bija izrādījis pienācīgo godu dārgajai viešņai un laivā aizvadīja viņu atpakaļ jūrā, zvejnieka dēls varēja sākt sportiskās aktivitātes.
 
Pie Novadpētniecības centra norisinājās spēkavīru šovs, zolītes turnīrs, jautrās spēles Zvejnieka sētā lieliem un maziem, SUP dēļu un airēšanas sacensības, kā arī makšķerēšanas sacensības „Āķis lūpā", kas iesākās jau agrā rītā. Vairāk par sporta spēlēm un rezultātiem lasiet ŠEIT.
 
Zvejnieksvetki 2015 96
 
Pēcpusdienā Carnikavas parkā norisinājās vairāki muzikāli un teatrāli pasākumi. „Latvijas karaoke čempionāta 2015" Carnikavas atlasē tika izvirzīti divi pārstāvji no Carnikavas Karaoke čempionāta finālam (vairāk par konkursu lasiet ŠEIT).
 
Vakara koncertā iemīļotas un zināmas dziesmas izpildīja „Marhils un draugi" – komponists Uldis Marhilēvičs kopā dziedātājiem Aiju Andrejevu, Ivo Fominu un pavadošo grupu. Skanēja dziesmas gan no „Liepājas brāļu" repertuāra, gan arī Aijas Andrejevas dziesmas, kas patiesi saviļņoja klausītājus.
 
Vakara turpinājumā ar īsiem teatrāliem skečiem un muzikāliem priekšnesumiem pārsteidza Valmieras Drāmas teātra aktieru muzikālā grupa „Žerāri", līdz pat trijiem naktī Zvejnieksvētku viesi varēja dziedāt, dejot un lieliski pavadīt laiku kopā ar grupu „Okay".
 
Paldies Carnikavas novada domei par svētku rīkošanu, Sporta centram par sportisko aktivitāšu organizēšanu, Carnikavas komunālservisam un pašvaldības policijai par operatīvo darbu, Rīgas Starprajonu zvejnieku kooperatīvajai biedrībai un personīgi Mārai Auptmanei, kā arī visiem svētku dalībniekiem par svētku norisi!
 
Uz tikšanos Nēģu svētkos Carnikavā 22. augustā!
 
 
A. Saprovska
Share on Facebook Tweet